Сапери ДСНС отримали машини та обладнання від Уряду Японії

clock
20.11.2023 17:43

Японські партнери передали піротехнічним підрозділам ДСНС обладнання та техніку для здійснення робіт з гуманітарного розмінування звільнених територій держави. Зокрема, до складу допомоги увійшли 40 спецавтомобілів, 50 ручних міношукачів, а також 150 контейнерів вогнегасної рідини від компанії «Shabondama Soap Co., Ltd.».

Урочиста передача автомобілів та обладнання відбулася за участі Першого заступника Міністра закордонних справ Японії Цудзі Кійото, Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, очільника ДСНС Володимира Демчука.

«Оснащення, яке сьогодні надала нам Японія, значно пришвидшить процес гуманітарного розмінування та зробить його безпечнішим для піротехніків. Ми прагнемо зробити все, щоб цивільне населення могло безпечно повертатись у свої домівки. Дякую Послу Японії в Україні Мацуді Кунінорі, японському Уряду та народу за постійну підтримку України», - зазначив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Техніку та обладнання від Японського агентства міжнародного співробітництва JICA та компанії «Shabondama Soap Co., Ltd.» українській стороні передали Головний представник офісу JICA в Україні пан Сугімото Сатоші та Надзвичайний і повноважний Посол Японії в Україні пан Мацуда Кунінорі.

Варто зазначити, що раніше ДСНС було передано 12 оперативних піротехнічних машин, що були закуплені Міжнародним дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Уряду Японії. Також впродовж 2022 – 2023 років реалізовано проєкт міжнародної технічної допомоги, що реалізувався Представництвом ПРООН в Україні за підтримки Уряду Японії, в рамках якого ДСНС отримала автомобілі для піротехнічних груп, обладнання, спорядження для саперів.
Нині триває реалізація проєктів  щодо покращення обладнання для гуманітарного розмінування,  розрахованих до 2025 року. Проєкти реалізуються в рамках Грантової угоди для Програми екстреного відновлення між Урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва.

 

Схожі матеріали