ГоловнаДіяльністьГромадські заходи та акціїВсеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних
 Версія для друку

Фестиваль Дружин юних пожежних об’єднує молоді таланти

 

Мета та завдання

Організатори

Організаторами Фестивалю виступають Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Добровільне пожежне товариство України за підтримки Міністерства освіти і науки України, інші зацікавлені установи та організації.

 

 Учасники

Учасниками Фестивалю можуть бути дружини юних пожежних загальноосвітніх навчальних закладів.

Склад команди – 6 підлітків віком не старше 17 років.

Керівниками команди можуть виступати: педагог, тренер призначений керівником навчального закладу або відповідальним органом управління освіти (керівником команди може бути і закріплений за командою працівник ГУ ДСНС, представник ДПТ України).

Учасники Фестивалю повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт або  учнівський квиток з фотокарткою, яка перекривається на 1/3 печаткою навчального закладу).

 

Для реєстрації дружин - учасниць Фестивалю до оргкомітету надаються:

У заявці вказується склад дружини-переможця, прізвище, ім'я та по батькові, вік усіх учасників, а також навчальний заклад, прізвище, ім'я та по батькові директора навчального закладу, керівника дружини (педагога або відповідального працівника управління (відділу) освіти) район, область.

 

Умови та порядок проведення 

Згідно діючого Положення про проведення Всеукраїнського Фестивалю Дружин юних пожежних.

 

Ретроспективний погляд на історію і традиції Фестивалю

Перша згадка про юних помічників пожежних датується ще кінцем 19-го століття, а в 1901 році, за ініціативою пожежного товариства, було розглянуто питання про навчання елементарним знанням пожежної справи в школі юних ополченців.

Офіційно перші дружини юних пожежних були засновані приблизно в 20-30-х роках минулого століття при будинках піонерів та пожежних командах. Організаційно ж цей рух було оформлено в 1958 році після видання першого положення про дружин, яке було затверджено Міністерством охорони громадського порядку української радянської соціалістичної республіки та Міністерством освіти.

У 70-80-і роки рух Дружин юних пожежних набув особливої популярності серед молоді. Дітлахи не тільки вели широку роз’яснювальну програму у дитячих садках, виступали перед однолітками в школах та перед трудовими колективами, але й самостійно робили обходи домоволодінь одиноких людей, стояли на охороні полів під час збору врожаїв.

Фестиваль дружин юних пожежних – рух, витоки якого беруть початок ще в середині минулого століття. Новий поштовх цей рух отримав у перші роки незалежності України, коли щороку кожної осені почав проводитися Всеукраїнський фестиваль. Головною його метою є навчання правилам безпечної поведінки в сучасному середовищі, розвиток у молоді особистих творчих здібностей, а також формування у молодого покоління поваги до складної, відповідальної та водночас благородної професії – рятувальник.

У 2009 році Фестиваль ДЮП відсвяткував одразу два ювілеї – своє 15-ти і 50-річчя! Саме вересень 1959 року став датою започаткування масового руху юнацьких добровільних пожежних дружин (ЮДПД) – громадської ініціативи, яка охопила всю Україну, зібравши під своїм прапором десятки тисяч юнаків та дівчат.

Ті часи були початком великого руху, що й тоді витримав випробування часом, і нині яскраво демонструє юнацькі прагнення бути завжди попереду, займаючи активну позицію у суспільному житті.

Членами ЮДПД ставали школярі віком від 10 до 17 років, які вивчали пожежну справу за спеціальною програмою, загартовували свій характер. Вимоги були відповідні: наполегливо вивчати основи пожежної справи, знати, як боротися з вогняною стихією та попередити пожежу, швидко оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення.

Згодом учасники ЮДПД поширювали серед населення листівки та плакати на тему обережного поводження з вогнем. Були створені червоні пости, юні члени ЮДПД чергували на дитячих кіносеансах, виставках, шкільних базарах та святах. Вони охороняли від вогню ліси, парки, будівлі, місця збирання урожаю. Разом з пожежними –рятувальниками вони брали участь у рейдах з перевірки протипожежного стану громадських та індивідуальних будинків, допомагали вогнеборцям під час гасіння пожеж.

Другий ювілей – 15-річчя Фестивалю дружин юних пожежних – продовження руху ЮДПД на теренах незалежної України.

Традиційно, Фестиваль триває з січня по вересень. Розпочинаються змагання ДЮП із районних етапів. А для того, щоб потрапити на фінальний етап Фестивалю, який проходить у вересні в кращих дитячих таборах України, юним командам дружин юних пожежних доводиться виборювати це право на обласних етапах.  

Організаторами Фестивалю незмінно виступають Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Добровільне пожежне товариство України за підтримки Міністерства освіти і науки України.

 

У 2017 році відбудеться – XXIII Dвсеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних.

З метою поширення руху юних пожежних, навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, популяризації серед дітей і молоді здорового й активного способу життя Головне управління щорічно проводить Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних (далі-Фестиваль).

25 квітня 2016 року було затверджено та направлено до структурних підрозділів Головного управління «Положення про міський (районний), зональний та обласний етапи 22-го Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних» (далі – Положення), яким передбачалось проведення таких етапів: міський (районний) – зональний – обласний. Засновники Фестивалю - Головне управління ДСНС  України у Дніпропетровській області, Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровська обласна організація Добровільного  пожежного  товариства України.

Згідно з Положенням фестивальна програма складалася з наступних конкурсів: домашнє завдання, медичний (теоретична та практична частини), безпечна прогулянка та влучний ствольщик.

Зональні етапи пройшли у містах Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Павлоград, Нікополь, Кривій Ріг.

18 травня у Дніпропетровському міському Палаці дітей та юнацтва проведено обласний етап XXІІ-го Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. Участь взяло 7 найкращих команд Дніпропетровщини, які здобули першість у попередніх відбіркових етапах.

За підсумками змагань призові місця розподілилися наступним чином – перше місце посіла команда навчально-виховного об’єднання №79 міста Дніпропетровськ «Флагман безпеки», друге місце розділили  команди «Жара» школи №134 міста Дніпропетровськ та «Стрим» гуманітарної гімназії імені Лесі Українки з міста Жовті Води, третє місце виборола команда Криворізької педагогічної гімназії.

Інші команди та учасники за високі творчі здобутки, продемонстровані під час змагань, були відзначені грамотами та персональними нагородами.

    Твіт