ГоловнаАбетка безпекиНебезпеки природного характеруСпекотна погода
 Версія для друку

Поради рятувальників: як вберегти себе під час спеки.

У літній період на Дніпропетровщині метеорологи прогнозують сонячну погоду за високої температури. В свою чергу, рятувальники Служби порятунку «101» радять мешканцям бути обережними під час довготривалого перебування на сонці.

 

Аби вберегтись від теплового та сонячного ударів дотримуйтесь деяких порад від рятувальників:

 

Категорія населення, що потрапляє у зону ризику отримання сонячного та теплового удару.

Найчастіше виникають у дітей, підлітків і людей похилого віку, оскільки через вік їх організм має певні фізіологічні особливості – система внутрішньої терморегуляції їх організму недосконала. Також до групи ризику можна віднести людей, що страждають серцево-судинними і ендокринними захворюваннями або зловживають алкоголем.

 

Ознаки сонячного удару: почервоніле обличчя, сильний головний біль, запаморочення, потемніння в очах, з’являється нудота, в деяких випадках – блювота. Іноді виникають кровотечі з носу і розлади зору. Якщо не надати допомогу, потерпілий знепритомніє, збільшиться дихання та пульс, порушиться діяльність серця.

 

Ознаки теплового удару: загальна слабкість, сонливість, головний біль, запаморочення, червоніє обличчя, температура тіла підвищується (іноді навіть до 40 градусів за Цельсієм). Якщо до цього часу не усунути причини, що викликали перегрів, у хворого починаються галюцинації, марення. Постраждалий починає непритомніти, обличчя стає блідим, шкіра - холодною та спостерігається її посиніння. Підвищується потовиділення, порушується серцева діяльність: пульс стає частішим але слабким. У такому стані людина може загинути, якщо вчасно не надати медичну допомогу.

 

Перша допомога при сонячному та тепловому ударах:

 

Дотримуючись простих правил, ви зможете максимально зберегти своє здоров'я і здоров'я своїх близьких.

Пам'ятайте! Попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки! Бережіть себе та життя оточуючих!

У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону «101»!

 

 

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

    Твіт