Головна Останні новини7 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

«Я хочу чесно дивитися в очі своєму сину»

Опубліковано: 07.04.2021, 08:45

Полковник внутрішньої служби Михальський Євген Костянтинович, колишній заступник начальника відділу держпожнагляду УПО УВС Дніпропетровського облвиконкому.

Народився 6 грудня 1936 року в с. Юринці Сатанівського району Хмельницької області.

1.jpgУ 1967 році закінчив Дніпропетровський гірничий інститут.

Ветеран пожежної охорони (1968 – 1994).

Нагороджений медалями «За трудову доблесть» (1986), «За відвагу на пожежі» (1987), «За бездоганну службу» трьох ступенів, 7 іншими відомчими та громадськими нагородами.

Підполковник внутрішньої служби Михальський Є.К. брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 25 червня по 25 липня 1986 року, виконував обов’язки начальника служби держпожнагляду Дніпропетровського зведеного загону протипожежної служби цивільної оборони.

Штатна чисельність профілактичної групи налічувала 31 одиницю. Природньо, що під час формування зведеного загону першочерговим завданням для керівництва УПО було підготувати профілактиків до роботи на атомній електростанції і в реальних умовах радіоактивного забруднення. З цією метою керівний склад профілактичної групи разом з іншими колегами по загону за тиждень до чорнобильського відрядження було направлено на Курську АЕС для її вивчення, оскільки вона являла собою повний аналог Чорнобильської станції.

До «групи Михальського» увійшли провідні профілактики області, які в мирний час займалися особливо важливими та вибухонебезпечними об’єктами, що допомагало в найкоротший термін розібратися з тонкощами гарантування безпеки АЕС.

Євген Костянтинович і в буденні часи відзначався неабиякою працездатністю і наполегливістю. А тут така ситуація – коли, без перебільшення, за твоєю роботою пильно спостерігає вся країна. Група профілактиків працювала на станції цілодобово – по десять чоловік в зміні. Найголовніша задача – не допустити виникнення пожежі на ЧАЕС. Та в обстановці, коли тисячі фахівців різних професій одночасно працювали на станції, виконували свої завдання, уникнути непередбачуваних ситуацій було не реально. Але головне, що ці одиничні випадки не переросли в критичні, оскільки рівень радіаційного забруднення станції місцями перевищував усі допустимі норми.2.jpg

На той час на станції повним ходом йшли аварійно-відновлювальні роботи. Більш ніж в 400-х місцях одночасно цілодобово проводилися вогневі роботи з різки та зварювання металевих конструкцій. Одночасно біля цих місць, а інколи безпосередньо в тих-таки приміщеннях швидкими темпами йшла дезактивація агрегатів і обладнання. Якщо до цього додати ще багатокілометрові кабелі й дроти в горючій ізоляції, сотні тон горючого мастила в системах змащування турбін, горючий пінополістирол в покритті головного корпусу і, нарешті, запаси водню в обмотках генератора, то можна собі тільки уявити, чим була атомна станція в пожежному відношенні. До всього – все це було у величезних масштабах.

Тим не менш, завдяки героїчній праці всіх членів профілактичної групи, а особливо її очільника Євгена Костянтиновича завдання було з честю виконано.

Профілактичною групою зведеного загону ЧАЕС було перевірено протипожежний стан 4614 приміщень та установок, виявлено 2028 порушень правил пожежної безпеки, з яких 1550 ліквідовано на місці, а решта 478 були усунені у встановлений термін. З метою попередження пожеж, тимчасово, до усунення недоліків, призупинено експлуатацію ділянок несправних електромереж в 139 приміщеннях АЕС, за порушення правил пожежної безпеки притягнуто до відповідальності 37 керівників.

Полковник Михальський Євген Костянтинович пішов з життя 18 січня 1994 року у віці 57 років …

Йому на час відрядження до ЧАЕС без малого було 50 років. Він міг би з легкістю уникнути Чорнобиля, оскільки була неофіційна рекомендація зверху – не брати в зону надто юних і вже вікових співробітників. Але Євген Костянтинович визвався їхати на ЧАЕС дійсно добровольцем. Вже перед закінченням перебування зведеного загону в Чорнобильській зоні колеги запитали його, що спонукало прийняти це непросте рішення? Його відповідь коментарів не потребує – «Я хочу чесно дивитися в очі своєму сину».

3.JPG


   
Останні новини
18 Квітня12:26 Рятувальники Дніпропетровщини нагадують про необхідність дотримання умов карантину (ВІДЕО)
17 Квітня16:35 Надзвичайники Дніпропетровщини нагадують про важливість дотримання карантинних заходів (ВІДЕО)
17 Квітня09:19 Історія ліквідатора Івана Магілко
17 Квітня08:06 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Андрія Кульбача з Днем пожежної охорони
16 Квітня16:36 Васильківський район: фахівці ДСНС роз’яснили правила пожежної безпеки в побуті
16 Квітня16:07 Рятувальники Дніпропетровщини нагадують про необхідність дотримання умов карантину (ВІДЕО)
16 Квітня15:39 м. Дніпро: рятувальники взяли участь у зйомці соціального відеоролику
16 Квітня14:38 м. Кам’янське: рятувальники взяли участь у проведенні протипожежного об’єктового тренування на ПАТ «ДМК»
16 Квітня14:30 м. Першотравенськ: фахівці ДСНС нагородили дітей за участь у творчому конкурсі
16 Квітня14:01 м. Синельникове: проведено профілактичний рейд щодо недопущення спалювання залишків рослинності, сухостою та сміття на присадибних ділянках
16 Квітня13:53 м. Нікополь: співробітники ДСНС провели профілактичний роботу в житловому секторі щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті
16 Квітня12:57 Широківський район: вогнеборці нагадали населенню правила пожежної безпеки у побуті
16 Квітня12:57 На Дніпропетровщині відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня пожежної охорони
16 Квітня12:28 м. Першотравенськ: фахівці ДСНС провели профілактичну роботу багатодітними родинами
16 Квітня11:54 Покровський район: рятувальники нагадують громадянам правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів
Останні новини