25-го лютого на базі оперативно-диспетчерської служби оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області зі здобувачами освіти групи професійного навчання за робітничою професією 4223 «Радіотелефоніст» були проведені практичні заняття на тему «Організація та правила технічної експлуатації засобів звязку, що використовуються в рятувальних підрозділах».
Щодня на варту безпеки регіону та його мешканців окрім пожежно-рятувальних частин заступають фахівці оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. В складній структурі Служби порятунку його завданням є ефективне застосування сил і засобів та організація реагування на надзвичайні ситуації та гасіння пожеж. До складу центру входить чергова зміна та оперативно-диспетчерська служба, і на кожен з цих підрозділів покладено важливе завдання із захисту Дніпропетровщини від надзвичайних ситуацій.
Заняття проводилися під керівництвом начальника оперативно-координаційного центру Олега Кушнірука, який ознайомив здобувачів освіти з сучасними видами та схемами зв’язку по спецлініях «101», які використовуються у підрозділах цивільного захисту; організацією і порядком функціонування оперативно-диспетчерської служби гарнізону; переліком та призначенням службової документації оперативно-диспетчерської служби. Усі здобувачі освіти вдало відпрацювали практичну частину курсу навчання.
Сьогодення вимагає від майбутніх диспетчерів (радіотелефонистів) надзвичайно високого рівня загальної та спеціальної підготовки. Освітні заходи були спрямовані на вдосконалення професійно важливих якостей, необхідних для виконання завдань за призначенням. Співробітники цієї служби повинні мати не тільки відповідні уміння та навички, але й використовувати їх в екстремальних ситуаціях.
Присутні розглянули можливість неупередженої комунікації, обміркування наступних кроків у професійному руслі. Практичні вправи були продумані таким чином, щоб здобувачі освіти отримали позитивний досвід.