У зв’язку зі змінами погодних умов на більшості водних об’єктів України утворився нестійкий крижаний покров, що підвищує імовірність виникнення нещасних випадків внаслідок неконтрольованого виходу людей на кригу.
Як свідчить аналіз, щороку в зимовий період на водних об’єктах України в середньому гине від 170 до 250 осіб. Більшість нещасних випадків стається внаслідок виходу людей на тонку кригу для вилову риби або скорочення шляху. Окрему групу становлять нещасні випадки з дітьми внаслідок безконтрольного перебування на кризі.
Тільки впродовж першого місяця 2021 року на водних об'єктах України загинули більше 50 людей. На сьогодні серед тих, чиї життя забрали зимові водойми, переважна більшість рибалок. Також серед жертв є і діти.
Тож, з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах у зимовий період, 22-го лютого співробітники Жовтоводського міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели рейдові заходи на водоймах міста. На жаль, заборонити людям виходити на небезпечний лід неможливо. Саме тому рятувальники постійно нагадують громадянам про правила безпеки, яких так важливо дотримуватись усім, хто виходить на лід.
Фахівці Служби порятунку роз’яснили рибалкам правила безпеки на кризі, нагадали, як діяти, якщо опинився у воді та детально розповіли про надання першої медичної допомоги постраждалим. Кожному співрозмовнику було вручено інформаційні листівки відповідного змісту.
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Батьки! Не відпускайте своїх дітей гуляти по поверхні замерзлих водойм! Не нехтуйте правилами безпеки.
Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду, а при плюсовій температурі повітря взагалі на лід виходити не можна!