Головна Останні новини30 Березня, 2020р.
 Версія для друку

ПАНІКА STOP! Психологи ДСНС рекомендують

Опубліковано: 30.03.2020, 14:14

Зараз ми всі переживаємо непростий і тривожний «карантинний» період. Деякі люди реагують на вимушені зміни звичного образу життя з роздратованістю і злістю, деякі -  з острахом та розгубленістю, а є й такі, які взагалі ведуть себе неадекватно - накидуються з кулаками на незнайомця, що чхнув, чи кондуктора, що не пускає до маршрутки без маски. Важко зберігати психічну рівновагу в непростих умовах. Паніка увійшла в наше життя без нашої згоди – її присутність в тій чи іншій мірі відчуває зараз майже кожен.

Що реально можна зробити, якщо вас охопила тривога чи паніка?

  1. Сядьте зручно і просто подивіться перед собою. Вголос скажіть собі що ви бачите («я бачу монітор, стіну, картину, а на картині…) Описуємо те, що є перед очима. Потім подивіться наліво – опишіть, подивіться направо – опишіть, що бачите. (Цей прийом нормалізує фізіологічний стан – заспокоює дихання, серцебиття).
  2. Тепер зробіть носом – глибокий вдих, через рот – глибокий видих. Повільно. Повторіть разів 15. (Ця практика допомагає зняти тривогу і нав’язливі думки).
  3. Після цього задайте собі питання:

«Мені зараз, в дану секунду щось загрожує?» (Якщо вам не погрожують пістолетом, на вас не летить метеорит, поряд не кашляє хворий коронавірусом без маски, то ви у безпеці).

  1. Дайте відповідь на питання:

«Що зараз найбільше викликає у мене тривогу?» (діти самі вдома, фінансові труднощі, велика кількість вільного часу, вимушена бездіяльність, страх зараження чи щось інше).

  1. Тепер дайте відповідь собі, чесно:

«Що я можу зробити уже зараз, щоб змінити ситуацію?» (найти дітям цікаві завдання, почати робити те, що давно планували, підвищувати свій імунітет, навчитись чомусь новому за допомогою Internet-ресурсів і т.п.).

  1. Дуже важливий пункт:

«Що я почну робити, щоб в майбутньому у подібній ситуації почувати себе більш стійким?» Ваше завдання зараз потурбуватися про дезінфекцію не тільки рук, а дій і думок! Створіть острівець безпеки в своїй душі – обіймайте дітей та близьких, зателефонуйте батькам, приготуйте смачну вечерю, скачайте добрий фільм, робіть ранкову зарядку, будьте добрими до себе та оточуючих…

Адже будь-які війни, епідемії чи катастрофи закінчуються. Важливо щоб вижили доброта, взаємопідтримка та любов. Тільки завдяки їм життя продовжиться.


   
Останні новини
30 Травня08:20 УВАГА! Попередженння про посилення вітру!
29 Травня15:56 м.Камꞌянське: психологом Камꞌянської оперативної зони, проводиться психодіагностика психічних станів
29 Травня15:06 м. Кривий Ріг: співробітники Служби порятунку проводять профілактичну роботу серед містян
29 Травня15:01 м. Дніпро: фахівці служби порятунку «101» провели профілактичну роботу в природних екосистемах.
29 Травня14:58 м. Жовті Води: рятувальники провели бесіди з населенням щодо алгоритму дій при виявленні небезпечних предметів
28 Травня19:12 м. Дніпро: співробітники ДСНС розповіли про підготовку до пляжного сезону
28 Травня15:09 Широківський район: рятувальники продовжують проводити роз’яснювальну роботу у закладах торгівлі
28 Травня14:34 м. Покров: мешканців закликають бути обережними при виявленні вибухонебезпечних предметів
28 Травня13:59 Петриківський район: відбулись навчання із працівниками будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К»
28 Травня13:12 Покровський район: рятувальники та поліція продовжують проводити перевірки об’єктів, щодо дотримання карантинних обмежень
28 Травня11:35 Верхньодніпровський район: проведено профілактичну роботу із трудовим колективом
28 Травня11:12 Нікопольський район: мешканців приватного житлового сектору навчали правилам пожежної безпеки
28 Травня06:35 УВАГА! Попередженння про посилення вітру та грозу!
27 Травня16:21 м. Вільногірськ: рятувальники розмістили профілактичні плакати щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції
27 Травня14:26 м. Марганець: вогнеборці провели пожежно-тактичні навчання у лікарні міста
Останні новини