Головна Останні новини30 Березня, 2020р.
 Версія для друку

ПАНІКА STOP! Психологи ДСНС рекомендують

Опубліковано: 30.03.2020, 14:14

Зараз ми всі переживаємо непростий і тривожний «карантинний» період. Деякі люди реагують на вимушені зміни звичного образу життя з роздратованістю і злістю, деякі -  з острахом та розгубленістю, а є й такі, які взагалі ведуть себе неадекватно - накидуються з кулаками на незнайомця, що чхнув, чи кондуктора, що не пускає до маршрутки без маски. Важко зберігати психічну рівновагу в непростих умовах. Паніка увійшла в наше життя без нашої згоди – її присутність в тій чи іншій мірі відчуває зараз майже кожен.

Що реально можна зробити, якщо вас охопила тривога чи паніка?

  1. Сядьте зручно і просто подивіться перед собою. Вголос скажіть собі що ви бачите («я бачу монітор, стіну, картину, а на картині…) Описуємо те, що є перед очима. Потім подивіться наліво – опишіть, подивіться направо – опишіть, що бачите. (Цей прийом нормалізує фізіологічний стан – заспокоює дихання, серцебиття).
  2. Тепер зробіть носом – глибокий вдих, через рот – глибокий видих. Повільно. Повторіть разів 15. (Ця практика допомагає зняти тривогу і нав’язливі думки).
  3. Після цього задайте собі питання:

«Мені зараз, в дану секунду щось загрожує?» (Якщо вам не погрожують пістолетом, на вас не летить метеорит, поряд не кашляє хворий коронавірусом без маски, то ви у безпеці).

  1. Дайте відповідь на питання:

«Що зараз найбільше викликає у мене тривогу?» (діти самі вдома, фінансові труднощі, велика кількість вільного часу, вимушена бездіяльність, страх зараження чи щось інше).

  1. Тепер дайте відповідь собі, чесно:

«Що я можу зробити уже зараз, щоб змінити ситуацію?» (найти дітям цікаві завдання, почати робити те, що давно планували, підвищувати свій імунітет, навчитись чомусь новому за допомогою Internet-ресурсів і т.п.).

  1. Дуже важливий пункт:

«Що я почну робити, щоб в майбутньому у подібній ситуації почувати себе більш стійким?» Ваше завдання зараз потурбуватися про дезінфекцію не тільки рук, а дій і думок! Створіть острівець безпеки в своїй душі – обіймайте дітей та близьких, зателефонуйте батькам, приготуйте смачну вечерю, скачайте добрий фільм, робіть ранкову зарядку, будьте добрими до себе та оточуючих…

Адже будь-які війни, епідемії чи катастрофи закінчуються. Важливо щоб вижили доброта, взаємопідтримка та любов. Тільки завдяки їм життя продовжиться.


   
Останні новини
5 Грудня08:00 Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні: рятувальники закликають громадян захиститися від хвороби (ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО)
4 Грудня10:15 ДСНС: головне за тиждень
3 Грудня15:39 Нікопольський район: надзвичайники нагадали мешканцям основні правила безпеки при COVID - 19
3 Грудня15:34 Запарковані автомобілями проїзди та під’їзди до житлових будинків створюють перешкоду для оперативного порятунку життя людей (ВІДЕО)
3 Грудня15:21 Дніпровський район: проведено інформаційно-роз’яснювально роботу, щодо опалення житла
3 Грудня15:19 Кам’янський район: рятувальники провели бесіди з батьками та дітьми про безпеку під час виявлення вибухонебезпечних предметів
3 Грудня15:09 м. Новомосковськ: рятувальники провели бесіди з підприємцями щодо дотримання правил пожежної безпеки.
3 Грудня13:19 Павлоградський район: рятувальники провели профілактичну роботу з громадянами щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті
3 Грудня12:19 м. Кривий Ріг: вогнеборці проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з приводу пожежної безпеки в приватних та житлових будинках
3 Грудня11:35 Синельниківський район: рятувальники провели заходи в навчальних закладах освіти з приводу БЖД
3 Грудня11:08 м. Кам’янське: психолог надала рекомендації щодо психологічного настрою у підрозділі під час боротьби з коронавірусом
2 Грудня18:00 Увага! попередження про пориви вітру
2 Грудня16:41 м. Кам’янське: вогнеборці провели профілактичну бесіду з працівниками підприємства
2 Грудня16:36 м. Новомосковськ: рятувальники завітали до дитячого садочка в рамках тижня безпеки життєдіяльності
2 Грудня16:25 м. Покров: рятувальники провели профілактичну роботу серед працівників підприємств
Останні новини