Головна Останні новини29 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

Роз’яснення щодо пільг, які передбачені для дітей, чиї батьки є учасниками антитерористичної операції (АТО)

Опубліковано: 29.10.2019, 15:40

Пріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини. Так, в Конституції України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Для дітей учасників АТО чинним законодавством передбачено захист прав та інтересів, надання матеріальної допомоги, пільг та інше соціальне забезпечення, а саме:

Для першочергового надання місць у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах потрібно подати до навчального закладу довідку, що батька/матір призвали на службу або довідка чи посвідчення учасника АТО.

Безоплатне харчування передбачено для дошкільнят та учнів 1-11 класів, батьки яких є учасниками АТО.           
Для звільнення від плати за харчування дітей у садках та школах батьки мають підтвердити безпосередню участь в АТО одного з членів сім’ї, тобто подати один із документів: довідку, що батька/матір призвали на службу або довідку чи посвідчення учасника АТО. Ці документи варто подати безпосередньо керівництву загальноосвітнього та/або дошкільного навчального закладу, яке зобов’язане їх розглянути.

Оздоровлення та відпочинок передбачено дітям 7-18 років не більше одного разу на рік.            

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» діти учасників АТО належать до категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.         

Оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.    

Документи подаються до органу соціального захисту населення міських та районних держадміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.

Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти:      
- повна або часткова оплата навчання;           
- соціальна стипендія;     
- безоплатне забезпечення підручниками;    
- безоплатне (з пільговою оплатою) проживання в гуртожитках.          

Данні пільги надаються дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, держава забезпечує цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.         

Документами, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки, є:           
1) для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій;       
2) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);
3) для членів сім’ї осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції, — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.      

У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.      

Заява подається на ім’я керівника навчального закладу із зазначенням конкретних видів підтримки та завіреними копіями вищевказаних документів. Державна цільова підтримка надається за рішенням керівника відповідного навчального закладу.   

На сьогоднішній день, у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області статус учасника бойових дій (АТО) мають 210 осіб.

Таким чином,  діти співробітників Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, батьки яких є учасниками бойових дій  мають право на вищезазначені пільги.

Юридичний сектор Головного управління


   
Останні новини
5 Серпня16:47 м. Кривий Ріг: психолог провела групове заняття з рятувальниками
5 Серпня16:38 Нікопольський район: співробітники ДСНС проводять заходи з профілактики пожеж у житловому секторі
5 Серпня16:26 м. Марганець: вогнеборці провели профілактичний рейд щодо пожежної безпеки в екосистемах
5 Серпня16:20 м. Дніпро: психологом проведено комплекс діагностичних заходів з молодими фахівцями
5 Серпня15:35 м. Кам’янське: працівники ДСНС провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на тему «Пожежна безпека в екосистемах»
5 Серпня15:22 Кам'янський район: надзвичайники провели рейди щодо безпечного поводження на воді
5 Серпня15:07 Дніпровський район: вогнеборці провели профілактичну роботу з малозахищеними верствами населення
5 Серпня14:52 м. Кривий Ріг: рятувальники нагадали , що відпочинок на воді повинен бути безпечним
5 Серпня14:38 Синельниківський район: рятувальники спільно з представниками поліції дбають про дитячу безпеку влітку
5 Серпня14:27 м. Дніпро: надзвичайники провели інформаційну роботу з мешканцями міста
5 Серпня13:53 Павлоградський район: вогнеборці провели профілактичну роботу з населенням щодо попереджання пожеж в побуті
5 Серпня13:23 м. Вільногірськ: рятувальники провели роз’яснювальну роботу щодо виявлення ВНП
5 Серпня11:46 м. Кам’янське: фахівці ДСНС роз’яснювальну роботу серед працівників
5 Серпня09:11 м. Дніпро: рятувальники спільно з представниками міграційної служби доправили хворого до кордону з РФ
4 Серпня16:55 м. Кривий Ріг: рятувальники здійснюють профілактичні рейди та проводять інструктажі з малозахищеними верстави населення
Останні новини