Головна Останні новини29 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

Роз’яснення щодо пільг, які передбачені для дітей, чиї батьки є учасниками антитерористичної операції (АТО)

Опубліковано: 29.10.2019, 15:40

Пріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини. Так, в Конституції України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Для дітей учасників АТО чинним законодавством передбачено захист прав та інтересів, надання матеріальної допомоги, пільг та інше соціальне забезпечення, а саме:

Для першочергового надання місць у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах потрібно подати до навчального закладу довідку, що батька/матір призвали на службу або довідка чи посвідчення учасника АТО.

Безоплатне харчування передбачено для дошкільнят та учнів 1-11 класів, батьки яких є учасниками АТО.           
Для звільнення від плати за харчування дітей у садках та школах батьки мають підтвердити безпосередню участь в АТО одного з членів сім’ї, тобто подати один із документів: довідку, що батька/матір призвали на службу або довідку чи посвідчення учасника АТО. Ці документи варто подати безпосередньо керівництву загальноосвітнього та/або дошкільного навчального закладу, яке зобов’язане їх розглянути.

Оздоровлення та відпочинок передбачено дітям 7-18 років не більше одного разу на рік.            

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» діти учасників АТО належать до категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.         

Оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.    

Документи подаються до органу соціального захисту населення міських та районних держадміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.

Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти:      
- повна або часткова оплата навчання;           
- соціальна стипендія;     
- безоплатне забезпечення підручниками;    
- безоплатне (з пільговою оплатою) проживання в гуртожитках.          

Данні пільги надаються дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, держава забезпечує цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.         

Документами, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки, є:           
1) для осіб, визнаних учасниками бойових дій — посвідчення учасника бойових дій;       
2) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);
3) для членів сім’ї осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі в антитерористичної операції, — посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку — довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну). «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.      

У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.      

Заява подається на ім’я керівника навчального закладу із зазначенням конкретних видів підтримки та завіреними копіями вищевказаних документів. Державна цільова підтримка надається за рішенням керівника відповідного навчального закладу.   

На сьогоднішній день, у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області статус учасника бойових дій (АТО) мають 210 осіб.

Таким чином,  діти співробітників Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, батьки яких є учасниками бойових дій  мають право на вищезазначені пільги.

Юридичний сектор Головного управління


   
Останні новини
2 Грудня16:46 м. Синельникове: триває інформаційно-роз’яснювальна робота в житловому секторі
2 Грудня16:36 Криничанський район: рятувальники провели профілактичну роботу з населенням
2 Грудня16:19 Юр’ївський район: співробітники ДСНС перевірили, чи знають мешканці номери виклику екстрених служб
2 Грудня15:36 Рятувальники закликають до безпечного поводження з піротехнічними виробами
2 Грудня13:34 Покровський район: рятувальники, спільно з поліцейськими, здійснюють перевірки об’єктів торгівлі, щодо дотримання правил карантину
2 Грудня13:06 м. Нікополь: фахівці ДСНС, разом із волонтерами, навчали громадян правилам пожежної безпеки
2 Грудня11:23 м. Вільногірськ: вогнеборці провели рейд та нагадали населенню правила виклику Служби порятунку «101»
2 Грудня08:40 Межівський район: рятувальники провели профілактичну роботу щодо дотримання правил безпеки при обігріву помешкань
2 Грудня08:26 м. Дніпро: рятувальники провели рейд на тему:«Обережно лід»
1 Грудня14:10 м. Кривий Ріг: напередодні другого туру виборів з головами та членами виборчих комісій проведено додаткові інструктажі
1 Грудня14:03 Надзвичайники Дніпропетровщини продовжують інформувати громадян щодо дотримання карантинних заходів
1 Грудня13:33 м. Синельникове: Рятувальники продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил безпеки на присадибних ділянках
1 Грудня11:55 м. Кам’янське: рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на ПРАТ «ЮЖКОКС»
1 Грудня11:45 м. Кам’янське: працівники ДСНС провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на ПАТ «ДМК»
1 Грудня11:33 м. Павлоград: фахівці ДСНС провели профілактичну роботу в громадських місцях щодо попередження інфікування коронавірусною інфекцією.
Останні новини