Головна Останні новини23 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

Дніпро: делегація з Естонії поділилась досвідом розвитку волонтерства в пожежній охороні (ВІДЕО.ФОТО)

Опубліковано: 23.10.2019, 15:26

23 жовтня до Дніпра з робочим візитом прибула делегація з Естонії у складі Янека Лаева – екс-директора центру реагування на надзвичайні ситуації, його заступниці Єви Рінне та радника рятувального центру Естонії Марта Хальястена. Відбулась зустріч з керівництвом центру розвитку місцевого самоврядування, представниками об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини та співробітниками Служби порятунку «101». В рамках візиту обговорили можливість створення волонтерських формувань на території регіону, систему навчання добровольців та реалізацію пілотного проекту на базі Таромської громади.

Фахівці з Естонії поділились своїм успішним досвідом щодо впровадження волонтерського руху. А присутні громади мали можливість поставити свої питання та поділитися досвідом в реформування системи цивільного захисту на місцях.

Мета проекту - створити пілотну добровільну команду в обраній громаді, за принципом роботи добровільних формувань Естонії. Проект передбачає установчий семінар в Таллінні та обмін досвідом для визначення дієвої моделі для Дніпропетровщини. Це передбачає комунікацію волонтерів з диспетчерською службою «101» та професійними командами, інтеграцію волонтерів в систему реагування на надзвичайні ситуації.

Громади та рятувальники Дніпропетровщини в свою чергу мають запит на вивчення законодавчої бази Естонії та вироблення ефективної моделі залучення та підтримки волонтерських команд, яка може йти або від місцевих громад, або з державного бюджету.

"Ми вивчаємо законодавчу базу європейських країн, для того аби визначити свою модель волонтерства та вносити зміни на державному рівні", - зазначив заступник начальника ГУ ДСНС області Едуард Горбачов.

Історія волонтерства Естонії налічує багато років. Перші формування були створені ще у 1555 році. Спільного в Естонії з Україною є те, що в радянські часи добровільний рух мав формальний характер.

 1d.jpg 3d.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наразі в країні працює 4130 рятувальників, з яких 1685 професійних та більше 2000 волонтерів. Налічується 117 добровільних частин в районах та 27 команд в містах, які допомагають професійним пожежним. Бюджет пожежної Служби на утримання волонтерів складає близько 2 мільйонів евро.
Усі волонтери окрім оперативної роботи займаються профілактикою. В країні вважають, що це дуже важливий напрямок, який допомагає зменшити кількість пожеж та загиблих. Вогнеборці не чекають в частини виїзду, вони проводять відпрацювання з населенням. В разі виявлення в оселях несправностей та порушень вони можуть надати інформацію до місцевих органів влади.

5d.jpg6d.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дії та права кожної волонтерсткої організації окреслені в договорі зі Службою порятунку Естонії. Час на збори для них становить10 хвилин, на відміну від професійних - 1 хвилина. Кошти від держави добровільні команди використовують на утримання техніки, придбання пального, спорядження тощо.

Вимогою до волонтерів є медичний сертифікат про стан здоров'я від сімейного лікаря або медична довідка водія, психологічне здоров’я. Особливих вимог до фізичної підготовки немає. Закон передбачає компенсацію в разі травмування або загибелі як добровільного, так і професійного пожежного.

Рівні навчання передбачають 16 та 36 годинні курси. Частину підготовки доброволець проходить в інтернеті на спеціальному сайті, а практику – в пожежній частині. Передбачені також спеціальні курси щодо роботи  з гідравлічним інструментом, надання першої допомоги, роботі в апаратах захисту органів дихання тощо.

Оснащення добровольців в різних командах відрізняється. Є як старі гаражі та техніка, так і нові машини й сучасні депо. Підтримка залежить від місцевої громади та грантів, які можуть використовуватися для добровольців. Професійні частини допомагають та передають стару техніку волонтерам.

7d.jpg 8d.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Окрім оперативної діяльності команди добровольців навчають населення громади знанням з пожежної безпеки, працюють з молоддю, залучають нових членів та популяризують службу, займаються платними послугами тощо.

Для гостей з Естонії представники Головного управління провели екскурсію в 5-ту державну пожежно-рятувальну частину міста Дніпро, де вони змогли ознайомитися з роботою професійної команди та оглянути матеріально-побутові умови несення служби.

В навчальному пункті аварійно-рятувального загону спецпризначення спільно з викладачами представники делегації вже більш детально обговорили аспекти навчання волонтерів та поділились досвідом двох країн.

4d.jpg

IMG_0876.JPGIMG_0945.JPG

IMG_0986.JPGIMG_1038.JPG

IMG_1049.JPG

IMG_1130.JPGIMG_1144.JPG

IMG_1212.JPGIMG_1241.JPG

IMG_1249.JPG


   
Останні новини
11 Листопада18:40 У Дніпрі представники ДСНС візьмуть участь у робочій групі при Координаційній раді облдержадміністрації
11 Листопада16:33 м. Дніпро: рятувальники провели роз’яснювальні бесіди у житловому секторі
11 Листопада16:26 м. Новомосковськ: вогнеборці нагадали мешканцям міста правила безпеки життєдіяльності
11 Листопада14:34 м. Дніпро: інспекторський склад провів профілактичну бесіду з трудовим колективом
11 Листопада14:29 м. Кам’янське: фахівці ДСНС попереджають громадян про небезпечність підозрілих знахідок
11 Листопада13:55 У Дніпрі розпочалась Міжнародна конференція НАТО з безпеки
11 Листопада12:35 Магдалинівський район: рятувальники провели рейд в місцях масового перебування людей
11 Листопада12:20 В медіа-центрі «Інформатор» проведено прес-конференцію про надзвичайні події за минулий тиждень (ФОТО, ВІДЕО)
8 Листопада18:27 Криничанський район: співробітники Служби порятунку «101» нагадали громадянам про небезпеку вибухових пристроїв
8 Листопада17:37 м. Дніпро: вогнеборці проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу
8 Листопада16:55 м. Дніпро: рятувальники провели пізнавальну екскурсію для дітей
8 Листопада16:41 Томаківський район: фахівці Служби порятунку навчали підростаюче покоління правилам пожежної безпеки
8 Листопада16:21 Петриківський район: рятувальники посилюють профілактичні відпрацювання житлового сектору
8 Листопада16:07 Дніпровський район: проведено інструктаж з пожежної безпеки у трудовому колективі
8 Листопада15:55 Петропавлівський район: рятувальники вкотре нагадали населенню правила пожежної безпеки в побуті
Останні новини