Головна Останні новини20 Червня, 2019р.
 Версія для друку

На Дніпропетровщині розпочалась жнивна кампанія

Опубліковано: 20.06.2019, 11:11

harvest.jpg

Під час жнивної кампанії 2018 року у державі виникло більше 50 пожеж на хлібних масивах, 3 пожежі в місцях зберігання та переробки зернових, 3 – у місцях зберігання грубих кормів, внаслідок яких знищено більше 500 га зернових на корені та 800 т грубих кормів. Загальна сума прямих матеріальних збитків складає більше 11 млн. гривень.

Для забезпечення протипожежного захисту врожаю 2019 року Головним управління розпочаті проведення  заходів з організації забезпечення пожежної безпеки сільськогосподарських об’єктів. Заходи проводитимуться з метою недопущення втрат зернових і грубих кормів у 2019 році внаслідок пожеж та інших надзвичайних ситуацій в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю.

Так, Головним управління ДСНС України у Дніпропетровській області  вже проводиться  забезпечення протипожежного захисту об’єктів, пов’язаних з проведенням посівної кампанії у 2019 році.

Підвищується боєздатність добровільної та місцевої пожежної охорони, в тому числі, організації цілодобового чергування водіїв на пожежній та пристосованій техніці для залучення їх у ліквідації пожеж;

Залучатимуться відомчі організації для участі в роботі по вирішенню питань щодо забезпечення пожежної безпеки нового врожаю і заготівлі грубих кормів.

Рятувальники щоденно          проводять консультативні семінари з головними інженерами та головними агрономами сільгосппідприємств усіх форм власності з питань забезпечення пожежної безпеки при збиранні врожаю. Також проводяться навчання усіх механізаторів, задіяних у збиранні врожаю, правилам пожежної безпеки.

Здійснюється контроль за обладнанням сільськогосподарської техніки, задіяної для збирання, врожаю, іскрогасниками та засобами пожежогасіння відповідно до вимог нормативно-правових актів у сфері пожежної безпеки.

Головним управління проводиться комплекс заходів з профілактичної роботи з населенням щодо пожежної небезпеки під час збирання врожаю та заготівлі грубих кормів.

Пожежно-рятувальними підрозділами на місцях проводяться всі заходи щодо недопущення спалювання стерні та розведення багать на полях сільгосппідприємств, поблизу лісосмуг, проходження ліній високовольтних електромереж, автомобільних шляхів та залізниць.

 

Головне управління нагадує основні вимоги під час збирання зернових відповідно до вимог
Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України

 

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі - вогнегасником та штиковою лопатою).

Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.

Забороняється сіяти колосові культури на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг.

Копиці скошеної на цих смугах трави необхідно розташовувати не ближче 30 м від хлібних масивів.

Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф'яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.


   
Останні новини
18 Жовтня17:55 м. Кривий Ріг: 50 років на варті спокою Тернівського району
18 Жовтня16:35 м. Синельникове: співробітники Служби порятунку нагадали мешканцям житлового сектору правила пожежної безпеки в побуті
18 Жовтня16:31 м. Кам`янське: дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті закликали рятувальники під час профілактичної роботи
18 Жовтня14:55 м. Нікополь: вогнеборці провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
18 Жовтня14:47 Васильківський район: фахівці ДСНС провели заняття с дітьми
18 Жовтня14:14 м. Покров: співробітники Служби порятунку зустрілися з трудовим колективом пенсійного фонду
18 Жовтня13:58 Томаківський район: рятувальники провели профілактично-роз`яснювальну роботу серед населення в житловому секторі
18 Жовтня13:24 Гендерні проблеми сектору безпеки
18 Жовтня12:06 м. Першотравенськ: вогнеборці провели профілактичну роботу щодо виникнення пожеж у побуті з людьми похилого віку
18 Жовтня12:00 Дніпровський район: надзвичайники провели профілактичну роботу щодо пожежної безпеки в приватному житловому секторі
18 Жовтня11:20 м. Кам’янське: співробітники Служби порятунку нагадали про пожежну безпеку в побуті
18 Жовтня11:07 м. Кривий Ріг: рятувальники нагадують про необхідність належного дотримання правил безпеки під час обігріву
18 Жовтня11:01 м. Вільногірськ: фахівці ДСНС провели профілактичний рейд щодо запобігання виникненню пожеж в побуті
18 Жовтня10:29 Покровський район: вогнеборці нагадали мешканцям основні правила пожежної безпеки у побуті
18 Жовтня09:50 Начальнику Головного управління надійшла подяка
Останні новини