Головна Останні новини2 Травня, 2019р.
 Версія для друку

Інформація для осіб, що припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави

Опубліковано: 02.05.2019, 17:05

Чинним антикорупційним законодавством передбачено певні вимоги фінансового контролю для осіб, які, будучи суб'єктами декларування, припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, а саме: будучи особами начальницького складу, звільняються зі служби цивільного захисту.

Так, у відповідності до норм частини 2 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” (далі — Закон), особи, які припиняють діяльність пов'язану з виконанням функцій держави, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу такої декларації присвоєно назву “перед звільненням”.

Найбільш детальна інформація щодо виконання суб'єктом декларування обв'язку, визначеного частиною частини 2 статті 45 Закону, міститься у пункті 1 “Роз'яснень щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно заходів фінансового контролю”, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК).

Так, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Чинним законодавством передбачено кримінальну відповідальність за умисне неподання вищевказаних декларацій (відповідно до статті 366-1 Кримінального кодексу України) та адміністративну відповідальність за несвоєчасне їх подання без поважних причин (відповідно до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції


   
Останні новини
26 Жовтня06:34 Шановні громадяни! Не спалюйте суху рослинність. Бережіть довкілля
25 Жовтня20:55 Надзвичайники Дніпропетровщини продовжують інформувати населення щодо необхідності дотримання карантинних заходів
25 Жовтня20:10 На виборчих дільницях Дніпропетровщини рятувальники забезпечують пожежну та техногенну безпеку
25 Жовтня18:08 Увага! Пожежна небезпека
25 Жовтня10:32 Рятувальники Дніпропетровщини несуть службу в посиленому режимі
25 Жовтня09:07 Шановні водії!
24 Жовтня15:27 Надзвичайники Дніпропетровщини продовжують проводити протиепідемічні заходи
24 Жовтня09:45 ДСНС інформує: правила пожежної безпеки під час виборів
24 Жовтня04:12 Дніпровські рятувальники провели санітарну обробку територій, прилеглих до виборчих дільниць (ФОТО, ВІДЕО)
23 Жовтня20:34 Увага! Попередження про туман!
23 Жовтня18:11 Надзвичайники закликають мешканців Дніпропетровщини дотримуватись режиму карантину (ФОТО, ВІДЕО)
23 Жовтня17:07 Новомосковський район: співробітники ДСНС провели інструктаж з головами виборчих дільниць
23 Жовтня16:54 м. Нікополь: мешканцям надали рекомендацій, як уникнути зараження коронавірусною інфекцією 2019-nCoV
23 Жовтня16:08 м. Покров: громадянам нагадали правила поводження під час виявлення вибухонебезпечних предметів
23 Жовтня14:15 Петриківський район: фахівці ДСНС навчали населення правилам безпеки під час опалення домівок
Останні новини