Головна Останні новини18 Лютого, 2019р.
 Версія для друку

У Дніпропетровській області підведені підсумки роботи системи цивільного захисту за 2018 рік та визначені пріоритетні напрямки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано: 18.02.2019, 15:33

collegium8.JPG18 лютого 2018 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулись збори керівного складу територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Дніпропетровської області щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту за 2018 рік та визначення основних завдань на 2019 рік.

У заході прийняли участь голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Коваленко, представники міських рад, райдержаідміністрацій, об’єднаних територіальних громад, спеціалізованих служб ЦЗ та інші.

Представляв Службу порятунку Дніпропетровської області начальник Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області полковник служби цивільного захисту Андрій Кульбач.

Під час проведення підсумків Андрій Кульбач визначив, що впродовж 2018 року Головним управлінням здійснено ряд заходів, спрямованих на забезпечення реалізації держаної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню. Основні зусилля було зосереджено на створення умов безпечної життєдіяльності населення, реалізацію положень Кодексу цивільного захисту України, запобігання та оперативне реагування на надзвичайні ситуації.

Упродовж минулого року забезпечено оперативне реагування на 9 надзвичайних ситуацій, які за масштабами розподілилися на 1 – державного  рівня, 5 – місцевого рівня, 3 – об’єктового рівнів.

Головним управлінням здійснено 22 тис. 231 оперативних виїздів, з яких – 7 тис. 518 на пожежі. Середній показник складає близько 61 виїздів за добу. На пожежах загинуло – 178 осіб, з них 3 дітей, травмовано 136 осіб, врятовано 143 особи.

collegium1.JPGcollegium2.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основними причинами виникнення пожеж були: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання та печей, несправність виробничого обладнання.

У природних екосистемах області зафіксовано більше 3 тис., у тому числі 179 пожеж у лісонасадженнях, постійними лісокористувачами яких є місцеві органи влади та лісогосподарські підприємства. На сільгоспугіддях – 11 пожеж. На відкритих ділянках місцевості – 2 тис. 814 пожеж.

Піротехнічними розрахунками здійснено 533 виїзди, вилучено та знищено 2716 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Відділення групи піротехнічних робіт у складі 2-х одиниць техніки та 5 чоловік особового складу у квітні поточного року завершило виконання завдання щодо гуманітарного розмінування об’єктів і територій у зоні проведення антитерористичної операції (на території Донецької та Луганської областей), а з травня по жовтень виконувало завдання за призначенням у районі проведення операції Об’єднаних сил.

З жовтня по грудень 2018 року два відділення групи піротехнічних робіт приймали участь у виконанні завдань та заходів з очищення від вибухонебезпечних предметів територій прилеглих до 6 арсеналу Збройних сил України поблизу смт. Дружба Ічнянського району Чернігівської області. Піротехніками обстежено майже 500 га території та вилучено понад 10 тисяч одиниць боєприпасів.

Впродовж минулого року на водоймах області виникло 70 подій під час яких врятовано 26 осіб (з них 2 дітей), загинуло 54 осіб (з них 7 дітей). Найбільша кількість загиблих у містах Дніпро, Кривий Ріг та Павлоград, Нікопольському, Апостолівському та Петриківському районах.

Однією з причин виникнення трагічних випадків на воді – є недостатня кількість визначених органами місцевого самоврядування місць масового відпочинку населення на водних об'єктах та кількість аварійно-рятувальних служб. Зазначу, що на території області розташовано близько 5 тис. водоймищ, органами місцевого самоврядування у минулому році визначено лише 44 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, з них мають у володінні пляжі – 23 і організовано роботу 2 державних аварійно-рятувальних служб: це в містах Дніпро та Кам`янське, та лише 7 комунальних служб в містах Кривий Ріг, Новомосковськ, Верхньодніпровськ, Павлоград, Нікополь та Верхньодніпровському і Новомосковському районах.

collegium3.JPGcollegium9.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Співробітниками Головного управління постійно проводились профілактичні рейдові заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах у літній період спільно із представниками засобів масової інформації та волонтерського руху. Під час рейдових заходів з відпочиваючими проводилась роз’яснювальна робота із наданням відповідних наочних матеріалів профілактичного змісту.

За Програмою розвитку цивільного захисту від місцевих органів самоврядування виділено 1 млн. 227 тис. грн. За ці кошти закуплено: автомобільне пальне, пожежно-рятувальне спорядження та технічне озброєння, майно спеціального призначення, апарати на стисненому повітрі, автомобільні шини, автозапчастини та захисний одяг.

У 2018 році Головному управлінню виділено фінансування у сумі 9 млн. 296 тис.грн., з яких 1 млн. 450 тис. грн на проектно-вишукувальні роботи. За ці кошти проведено реконструкцію будівлі гуртожитку під 43 службові квартири, розташованого за адресою:   місто Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, 5а. У будівлі виконано внутрішньо-оздоблювальні роботи та облаштування інженерних мереж. У першому кварталі 2019 року планується введення в експлуатацію.

Від Державної служби України з надзвичайних ситуацій придбано 1 аварійно-рятувальний автомобіль легкого типу на базі автомобіля Volkswagen Caddy, 11 пожежних автоцистерни АЦ-4-60 на базі автомобіля МАЗ, 1 пожежну автоцистерну АЦ-4-60 на базі автомобіля КрАЗ, захисні хімічні костюми, речового та бойового одягу, пально-мастильні матеріали. Від обласної державної адміністрації отримано автомобіль газодимозахисної служби.

Уперше в Дніпрі на фестивальному причалі проведенні всеукраїнські змагання серед підрозділів ДСНС на звання «Найсильніший пожежний-рятувальник» Дніпро-2018 за міжнародним форматом «FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE». Також, представники Головного управління приймали участь у 2-х спортивних заходах міжнародного рівня: з велоспорту та пожежно-прикладного спорту.

Для популяризації героїчної професії рятувальника та з метою поширення знань про безпеку серед дітей в регіоні 5 разів за підтримки рятувальників пройшли акції «Місто професій», які зібрали близько 12 тисяч дітей.

За рахунок Дніпропетровської обласної державної адміністрації придбаний пожежно-рятувальний автомобіль газодимозахистної служби на базі автомобіля марки  "Форд".

В рамках заходу були також розглянуті основні напрямки  роботи системи цивільного захисту, визначені проблеми, шляхи та терміни їх усунення, які особисто будуть знаходитись на контролі керівництва обласної адміністрації.

collegium4.JPGcollegium5.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, наполегливість, самовідданість, високий професіоналізм гідні фахівці Служби порятунку Дніпропетровщини були нагороджені цінними подарунками та почесними відзнаками.

Також вручено сертифікат на пожежно-рятувальний автомобіль газодимозахистної служби.

Начальник Головного управління Андрій Кульбач повідомив, що Дніпропетровська ланка продемонструвала свою готовність до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, а також гарну співпрацю та взаємодію з органами влади.


   
Останні новини
19 Квітня20:09 м. Кам’янське: проведено міський етап фестивалю Дружин юних пожежних
19 Квітня19:55 м. Синельникове: тривають профілактичні заходи у культових спорудах
19 Квітня19:42 м. Кам’янське: рятувальники провели профілактичну роботу спільно з поліцією щодо виявлених невідомих та вибухонебезпечних знахідок
19 Квітня19:32 м. Дніпро: школярі завітали до вогнеборців
19 Квітня19:17 Верхньодніпровський район: фахівці ДСНС провели роз’яснювальна роботу серед населення щодо заборони випалювання сухостою
19 Квітня19:04 Петропавлівський район: співробітники Служби порятунку «101» провели профілактичну роботу з працівниками сільськогосподарського підприємства
19 Квітня16:46 м. Нікополь: вогнеборці взяли участь у протипожежному об’єктовому тренуванні
19 Квітня16:11 м. Павлоград: рятувальники провели День цивільної оборони для школярів
19 Квітня15:53 м. Дніпро: рятувальники долучилися до щорічної «Акції «За чисте довкілля»
19 Квітня15:45 м. Покров: рятувальники відвідали культові споруди з метою недопущення надзвичайних подій під час святкування Великодня
19 Квітня15:32 Криворізький район: рятувальники нагадали правила безпечної поведінки на тематику пожеж у природних екосистемах
19 Квітня14:49 Царичанський район: вогнеборці попередили школярів про виникнення пожеж в екосистемах на передодні Дня довкілля
19 Квітня14:22 Томаківський район: інспекторський склад продовжує проводити профілактичну роботу у селищі Томаківка
19 Квітня13:44 м. Дніпро: напередодні Великодня начальник Головного управління закликав священнослужителів до обережності під час Пасхальних церковних служб
19 Квітня13:07 м. Синельникове: рятувальники провели профілактичний захід у школі на передодні Дня довкілля
Останні новини