Головна Останні новини14 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Тетяна Дубяга: «Усі свої проблеми, негаразди й поганий настрій залишаємо вдома. Посміхаємося і працюємо з бажанням»

Опубліковано: 14.12.2018, 15:58

Однією з найвідповідальніших у Службі порятунку «101» є посада диспетчера. IMG-0489 (1).jpg

Це людина, яка безпосередньо не бере участі в ліквідації вогняної стихії. Однак можна стверджувати, що від злагодженої роботи диспетчера, в першу чергу, залежить успіх у ліквідації пожежі та різних надзвичайних ситуацій.

Відповідно до своїх посадових інструкцій диспетчери приймають виклик на пожежі, залучають усі сили та засоби, щоб її ліквідувати і врятувати людей. Крім того, під час прийому повідомлення про надзвичайну ситуацію вони надають психологічну допомогу та практичні поради у випадку непередбачуваного розвитку подій. Недаремно серцем Служби порятунку називають оперативно-диспетчерський центр, куди надходять усі дзвінки телефону гарячої лінії «101».

Зазвичай, доленосні події в нашому житті стаються випадковими спонтанними й неочікуваними.

 

Ця історія Тетяни Дубяги – наразі диспетчера 21 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області.

 

Розкажіть, як ви потрапили до служби порятунку?

Так, це цікава історія, адже я ніколи не могла подумати, що буду працювати в такій службі. Я думаю це заслуга мого чоловіка.IMG-0490 (1).jpg

Поки навчалась в університеті, познайомилась з Михайлом, на той час він тільки почав працювати інспектором в державному пожнагляді Покровського району.

Пізніше, у 2005 році закінчила вищий навчальний заклад та повернулася до свого рідного селища Покровське в пошуках роботи.

У підрозділі, де працював Михайло, була вакантна посада спеціаліста з цивільного захисту. Я вирішила спробувати, і пройшла співбесіду.

Невдовзі ми з Михайлом одружились. В нас народився син Давід.

Коли я перебувала в декретній відпустці, ДСНС зазнала реформування, всі посади атестували. Тож, коли я вже повернулась, мені запропонували поповнити рядовий склад служби цивільного захисту та разом із цим посаду диспетчера 21 державної пожежно-рятуальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області. Я була дуже рада та погодилась. Зараз я вже 6 років диспетчер підрозділу та свого караулу.

 

Тетяно, яка складність у вашій професії?

Найважче у своїй роботі –  чути на другому кінці проводу голос, сповнений відчаю, паніки і горя. Адже, до Служби порятунку телефонують люди, які потребують допомоги, інші випадки – це одиниці. На іншому кінці проводу від тебе хочуть почути впевненість в тому, що все буде гаразд. Людина повинна знати, що вона телефонує до професіоналів своєї справи, тим самим починає самостійно преходити із стану паніки в нормальний стан.

Неодноразово заспокоювала людей, розмовляла доти, доки пожежний підрозділ не прибув до місця.

Панічний стан, самий важкий: людина не розуміє що треба робити, куди бігти, як діяти. Власне самій в цей час необхідно бути рішучою, зібраною.

IMG-0488 (1).jpgУ вас є власні настанови для роботи?

Начальник мого караулу Андрій Лиман каже, що я мотиваторка підрозділу, рішуча, впевнена та знаю свою роботу.

Мабуть це пов’язано із тим, що я маю свій професійний девіз: «Усі свої проблеми, негаразди й поганий настрій залишаємо вдома. Посміхаємося і працюємо з бажанням».

Так, на мій погляд, працювати легше, як мені так і пожежним. В нас повинна бути неабияка взаємодія під час надзвичайної події. Від мене залежить правильність початкових дій та передана інформація, а від них вже порятунки та ліквідація надзвичайних подій.

 

На роботі у Вас чоловічий колектив, він якось впливає на вашу професійну діяльність?

Не знаю, якось і не думала над цим питанням. Мені зручно з ними працювати. І тим паче, що ми з самого початку спрацювались.

Переживаю за свій караул, коли вони виїжджають на надзвичайні події. Передбачити, що може статись нереально. Іноді, коли ніхто не доповідає, аж хочеться спитати «Як у вас справи?». Можливо вже у цю хвилину, щось сталось, особливо коли це стосується особового складу.

Але кожного разу вони повертаються і я з полегшенням зітхаю, радуюсь, що все обійшлось і всі живі та здорові.

 

Як морально розвантажуєтесь? Можливо є свої методи?

Для мене проводження часу з моїми близькими – це головний метод розвантаження у вихідні дні. Залюбки разом проводимо час. А ще в мене син дуже активний, тому не дасть сумувати та скучати.

Близькі знають особливості моєї професії, наскільки вона нервова. Тому вони розуміють мене, обов’язково підтримують. На мене вони діють як ліки.

Ось чого хочу побажати іншим – це впевненість у собі, в своїх близьких та головне у своїй професії! Так вийшло, що не думаючи про такого роду професію зараз працюю диспетчером. І мені це подобається! Я пишаюсь, що я є частиною дружнього рятувального колективу.


   
Останні новини
22 Квітня06:44 Шановні громадяни! Не спалюйте суху рослинність. Бережіть довкілля.
20 Квітня17:31 П’ятихатський район: рятувальники та поліцейські об’єднують зусилля задля безпеки довкілля (ВІДЕО)
20 Квітня14:15 Юр’ївський район: вогнеборці надали громадянам корисних порад щодо забезпечення власної безпеки
19 Квітня20:09 м. Кам’янське: проведено міський етап фестивалю Дружин юних пожежних
19 Квітня19:55 м. Синельникове: тривають профілактичні заходи у культових спорудах
19 Квітня19:42 м. Кам’янське: рятувальники провели профілактичну роботу спільно з поліцією щодо виявлених невідомих та вибухонебезпечних знахідок
19 Квітня19:32 м. Дніпро: школярі завітали до вогнеборців
19 Квітня19:17 Верхньодніпровський район: фахівці ДСНС провели роз’яснювальна роботу серед населення щодо заборони випалювання сухостою
19 Квітня19:04 Петропавлівський район: співробітники Служби порятунку «101» провели профілактичну роботу з працівниками сільськогосподарського підприємства
19 Квітня16:46 м. Нікополь: вогнеборці взяли участь у протипожежному об’єктовому тренуванні
19 Квітня16:11 м. Павлоград: рятувальники провели День цивільної оборони для школярів
19 Квітня15:53 м. Дніпро: рятувальники долучилися до щорічної «Акції «За чисте довкілля»
19 Квітня15:45 м. Покров: рятувальники відвідали культові споруди з метою недопущення надзвичайних подій під час святкування Великодня
19 Квітня15:32 Криворізький район: рятувальники нагадали правила безпечної поведінки на тематику пожеж у природних екосистемах
19 Квітня14:49 Царичанський район: вогнеборці попередили школярів про виникнення пожеж в екосистемах на передодні Дня довкілля
Останні новини