Головна Останні новини14 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Тетяна Дубяга: «Усі свої проблеми, негаразди й поганий настрій залишаємо вдома. Посміхаємося і працюємо з бажанням»

Опубліковано: 14.12.2018, 15:58

Однією з найвідповідальніших у Службі порятунку «101» є посада диспетчера. IMG-0489 (1).jpg

Це людина, яка безпосередньо не бере участі в ліквідації вогняної стихії. Однак можна стверджувати, що від злагодженої роботи диспетчера, в першу чергу, залежить успіх у ліквідації пожежі та різних надзвичайних ситуацій.

Відповідно до своїх посадових інструкцій диспетчери приймають виклик на пожежі, залучають усі сили та засоби, щоб її ліквідувати і врятувати людей. Крім того, під час прийому повідомлення про надзвичайну ситуацію вони надають психологічну допомогу та практичні поради у випадку непередбачуваного розвитку подій. Недаремно серцем Служби порятунку називають оперативно-диспетчерський центр, куди надходять усі дзвінки телефону гарячої лінії «101».

Зазвичай, доленосні події в нашому житті стаються випадковими спонтанними й неочікуваними.

 

Ця історія Тетяни Дубяги – наразі диспетчера 21 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області.

 

Розкажіть, як ви потрапили до служби порятунку?

Так, це цікава історія, адже я ніколи не могла подумати, що буду працювати в такій службі. Я думаю це заслуга мого чоловіка.IMG-0490 (1).jpg

Поки навчалась в університеті, познайомилась з Михайлом, на той час він тільки почав працювати інспектором в державному пожнагляді Покровського району.

Пізніше, у 2005 році закінчила вищий навчальний заклад та повернулася до свого рідного селища Покровське в пошуках роботи.

У підрозділі, де працював Михайло, була вакантна посада спеціаліста з цивільного захисту. Я вирішила спробувати, і пройшла співбесіду.

Невдовзі ми з Михайлом одружились. В нас народився син Давід.

Коли я перебувала в декретній відпустці, ДСНС зазнала реформування, всі посади атестували. Тож, коли я вже повернулась, мені запропонували поповнити рядовий склад служби цивільного захисту та разом із цим посаду диспетчера 21 державної пожежно-рятуальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області. Я була дуже рада та погодилась. Зараз я вже 6 років диспетчер підрозділу та свого караулу.

 

Тетяно, яка складність у вашій професії?

Найважче у своїй роботі –  чути на другому кінці проводу голос, сповнений відчаю, паніки і горя. Адже, до Служби порятунку телефонують люди, які потребують допомоги, інші випадки – це одиниці. На іншому кінці проводу від тебе хочуть почути впевненість в тому, що все буде гаразд. Людина повинна знати, що вона телефонує до професіоналів своєї справи, тим самим починає самостійно преходити із стану паніки в нормальний стан.

Неодноразово заспокоювала людей, розмовляла доти, доки пожежний підрозділ не прибув до місця.

Панічний стан, самий важкий: людина не розуміє що треба робити, куди бігти, як діяти. Власне самій в цей час необхідно бути рішучою, зібраною.

IMG-0488 (1).jpgУ вас є власні настанови для роботи?

Начальник мого караулу Андрій Лиман каже, що я мотиваторка підрозділу, рішуча, впевнена та знаю свою роботу.

Мабуть це пов’язано із тим, що я маю свій професійний девіз: «Усі свої проблеми, негаразди й поганий настрій залишаємо вдома. Посміхаємося і працюємо з бажанням».

Так, на мій погляд, працювати легше, як мені так і пожежним. В нас повинна бути неабияка взаємодія під час надзвичайної події. Від мене залежить правильність початкових дій та передана інформація, а від них вже порятунки та ліквідація надзвичайних подій.

 

На роботі у Вас чоловічий колектив, він якось впливає на вашу професійну діяльність?

Не знаю, якось і не думала над цим питанням. Мені зручно з ними працювати. І тим паче, що ми з самого початку спрацювались.

Переживаю за свій караул, коли вони виїжджають на надзвичайні події. Передбачити, що може статись нереально. Іноді, коли ніхто не доповідає, аж хочеться спитати «Як у вас справи?». Можливо вже у цю хвилину, щось сталось, особливо коли це стосується особового складу.

Але кожного разу вони повертаються і я з полегшенням зітхаю, радуюсь, що все обійшлось і всі живі та здорові.

 

Як морально розвантажуєтесь? Можливо є свої методи?

Для мене проводження часу з моїми близькими – це головний метод розвантаження у вихідні дні. Залюбки разом проводимо час. А ще в мене син дуже активний, тому не дасть сумувати та скучати.

Близькі знають особливості моєї професії, наскільки вона нервова. Тому вони розуміють мене, обов’язково підтримують. На мене вони діють як ліки.

Ось чого хочу побажати іншим – це впевненість у собі, в своїх близьких та головне у своїй професії! Так вийшло, що не думаючи про такого роду професію зараз працюю диспетчером. І мені це подобається! Я пишаюсь, що я є частиною дружнього рятувального колективу.


   
Останні новини
15 Липня18:00 Томаківський район : профілактичний рейд серед населення
15 Липня17:55 Криворізький район: рятувальники провели профілактичні бесіди з вихованцями дошкільного закладу
15 Липня16:59 м. Дніпро: проведено спільну координаційну нараду
15 Липня16:33 м. Кривий Ріг: рятувальники відпрацювали правильність алгоритму дій у разі ДТП
15 Липня16:25 Петриківський район: рятувальники провели навчальну бесіду із дошкільнятами
15 Липня16:23 м. Покров: фахівці рятувальної справи провели рейд екосистемами
15 Липня16:18 м. Кривий Ріг: рятувальники поспілкувалися з літніми жителями одного з районів міста
15 Липня16:15 Апостолівський район: співробітники ДСНС та Національної поліції продовжують проводити профілактичні рейди
15 Липня16:12 Покровський район: надзвичайники провели виступ у трудовому колективі
15 Липня16:08 м. Марганець: профілактика у житловому секторі
15 Липня12:23 м. Дніпро: в медіа-центрі «Інформатор» проведено прес-конференцію про надзвичайні події за минулий тиждень (ФОТО. ВІДЕО)
15 Липня12:04 Дніпро: за підтримки GIZ рятувальники лагодять пожежну частину
15 Липня06:06 Шановні громадяни! Не спалюйте суху рослинність. Бережіть довкілля.
14 Липня08:26 Широківський раойн: фахівці ДСНС провели рейд щодо запобігання пожеж у побуті
13 Липня12:27 Нікопольський район: людей з інвалідністю навчали діям у екстрених випадках
Останні новини