Головна Останні новини31 Липня, 2018р.
 Версія для друку

Жінка у Службі порятунку – це діамант особливого гранування

Опубліковано: 31.07.2018, 09:35

IMG_7631 (20).jpgСьогодні робиться все можливе, щоб жінка мала рівні права з чоловіками. Ще п'ять років тому ми не могли уявити собі, що жінка буде мати право на опанування, як здається на перший погляд, чоловічих посад професії рятувальник. У наш час жінки у Службі порятунку вже стали ознакою часу. Вони зламали багатовіковий стереотип, що служба є суто чоловічою справою. Більше того, чимало з них нині серед наших рятувальників служби цивільного захисту. Часто вони є зразком у виконанні військового обов’язку та прояву мужності. Той факт, що молоді і вродливі представниці прекрасної статі поповнюють лави Служби порятунку, здається, є найкращою рекламою цивільного захисту.

Чарівний погляд, яскрава усмішка та витонченість цієї жінки заворожує чоловіків. Тепер розумієш, чому на красиву жінку можна дивитися так само довго, як на вогонь або воду. А жінка у Службі порятунку – це діамант особливого гранування. Ця жінка не перевдягнена у рятувальні однострої моделі чи підготовлена учасниця одного з популярних розважальних телевізійних шоу. Вона – Тетяна Вікторівна Шевченко-Работенко, майор служби цивільного захисту, начальник відділення пожежної та техногенної безпеки в метрополітені 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. А ще вона учасниця Всеукраїнських змагань «Найсильніший пожежний-рятувальник. Дніпро 2018», що відбулися у травні поточного року, на Фестивальному причалі міста Дніпро.

Історія знайомства Тетяни Шевченко-Работенко зі службою в погонах розпочалася ще далеко до її народження, з прадіда в 1943 році. Сімейну династію продовжив дід, унаслідували і його сини – батько Тетяни Вікторівни, полковник служби цивільного захисту у відставці, та дядько, на сьогоднішній день заступник начальника Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області, полковник служби цивільного захисту. Тому, в 2003 батьки абсолютно не перешкоджали тому, що вона, дівчинка, самостійно проявила бажання продовжити дідівську справу, мало того, батько завжди надавав корисні рекомендації, підтримув та роз’яснював нові та нелегкі для засвоєння жінці інженерні предмети. Для батька це вагомий привід гордитися своєю донькою. Тетяна розповідає, що друзі та знайомі також підтримали її вибір, із зацікавленням розпитували за будні рятувальників, а протягом 15 років службового досвіду вже близькими друзями стали і колеги по роботі.

Кар’єра Тетяни Вікторівни розпочалася з посади інженера сектору активних та пасивних засобів протипожежного захисту Головного управління МНС України у Дніпропетровській області, а за 10 років виконання своїх обов’язків та змін посад, сьогодні, зупинилась на позначці – начальник відділення. Ця жінка показує, що ні стать, ні вік, ні інші люди не можуть стати на заваді того, чого людина прагне. Головне професіоналізм, а не стать, тому вона почуває себе на службі досить комфортно, нерівність з боку чоловіків чи керівництва стосовно себе не спостерігала, навпаки все частіше чує: «Вона сильна. Вона зможе».

27336858_1835112786530828_2107922125038013128_n.jpgЗі спортом Тетяна Шевченко-Работенко знайома також з самого дитинства, в 6 років вона розпочала займатися боротьбою дзю-до, в 2003 році виконала майстра спорту. Проте після цього титулу вона не зупинила свою дружбу зі спортом, хоча змінила боротьбу на кардіотренування: біг, тренування на велотренажерах з імітуванням швидкісної велогонки. Тому, вперше дізнавшись про пожежний крос-фіт, зрозуміла, що це видовищне шоу від професіональних вогнеборців. Спостерігаючи в інтернеті за змаганнями в яких брали участь наші європейські колеги в неї перехоплювало подих і вона дала собі слово, що при проведенні таких змагань в Україні вона зобов’язана взяти участь. До того ж, її  неабияк мотивувало бажання довести, що жінкам також під силу виконання важких вправ, як і чоловікам, тим самим зламати стереотип, що жінкам не місце в чоловічій професії. Та і шалена підтримка з боку чоловіка, рідних, друзів, колег та команди піднімала бойових дух.

32917366_2046852428898954_7225941274728071168_n.jpgЗвісно, спостерігати з трибуни чи по телевізору за змаганням і брати в них участь це різні речі. З боку здавалося, що нічого важкого, все під силу, а на практиці виявилося навіть більше ніж тяжко. Що стосується самих тренувань та змагань, то під час конкурсів дуже допомагає навіть підтримка трибун, атмосфера, адже на тренуваннях ти лише відпрацьовуєш елементи 5 етапів змагань, удосконалюєш свою майстерність, готуєшся, а під час змагань рівень тривоги підвищується, адже вже працюєш на результат і переграти конкурс не маєш можливості. Лише одна спроба на виконання.

Звісно, у розвинутих країнах Європи жінка-рятувальниця давно вже норма. До того ж на змаганнях з пожежного крос-фіту жінки підіймають ту ж вагу що і чоловіки, коли у нас вага спорядження  для жінок ділиться на два. Я щаслива від того, що зробила і свій скромний внесок в пожежний крос-фіт» - говорить начальник відділення Тетяна.

Взагалі девізом життя Тетяни Шевченко-Работенко є слова «Жодне бажання не дається окремо від сили, здатної його здійснити». Як і в будь-якої людини в неї є мрії не пов’язані з роботою, основна – підкорити дві найвищі вершини в світі Еверест та Кіліманджаро, адже всі Українські вершини вже нею підкорені.


   
Останні новини
18 Липня18:00 м. Дніпро: фахівці ДСНС проводять заняття з населенням
18 Липня17:49 м. Кривий Ріг: співробітники Служби порятунку закликали молодь дотримуватися правил безпеки
18 Липня17:46 м. Кам`янське: проведено інструктивну нараду з питань забезпечення безпеки під час виборчого процесу
18 Липня17:11 м. Нікополь: рятувальники завітали до дітлахів
18 Липня15:37 м. Синельникове: співробітниками Служби порятунку проводиться профілактична робота, щодо дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів
18 Липня15:10 м. Кривий Ріг: психолог провела групову роботу з молодими фахівцями – випускниками ВНЗ ДСНС 2019 року
18 Липня14:59 м. Кам’янське: відбулись заняття школи підвищення оперативної майстерності
18 Липня14:51 Дніпровський район: фахівці ДСНС провели профілактичну роботу щодо пожежної безпеки в приватному секторі
18 Липня14:21 м. Новомосковськ: рятувальники закликали дотримуватись правил пожежної безпеки
18 Липня14:12 м. Павлоград: вогнеборці провели відпрацювання житлового сектору по пожежній безпеці в побуті та екосистемах
18 Липня14:07 м. Жовті Води: фахівці ДСНС розповіли, як запобігти виникненню пожеж
18 Липня13:45 м. Покров: вогнеборці продовжують навчати громадян правилам пожежної безпеки
18 Липня13:29 У Дніпрі відбулась спільна прес-конференція щодо безпеки громадян під час виборчого процесу
18 Липня12:54 м. Першотравенськ: фахівці Служби порятунку провели профілактичну роботу щодо попередження пожеж в екосистемах
18 Липня11:59 Широківський район: рятувальники нагадали місцевим жителям правила пожежної безпеки
Останні новини