ГоловнаАбетка безпекиНебезпеки природного характеруОбережно, гриби!
 Версія для друку

Гриби.jpgОбережно, гриби!

Початок активного сезону грибів розпочався у вересні і продовжуватиметься до кінця осені. Перший місяць осені – це саме той час, коли починаються справжні «жнива грибів», адже саме в цей час люди роблять заготовки, у різному вигляді, смачненьких грибочків на зиму. Але на цьому збирання грибів не закінчується, так як у листопаді можливо зустріти на галявинках та у лісах більшість видів грибних ласощів, які зустрічаються у всіх грибних сезонах.

Аби прекрасний відпочинок не обернувся для вас трагічно, рятувальники Дніпропетровщини попереджають про небезпеку отруєння грибами.

 

Важливо знати що ви кладете до свого кошика!

Для отримання таких знань, спілкуйтесь із більш досвідченими грибниками, вивчайте енциклопедії з ілюстраціями грибів, читайте якомога більше інформаційної літератури про кожний вид грибів та їх відмінності. Але не порівнюйте ці ілюстрації із вашими зібраними грибами, так як вони можуть кардинально відрізнятись.

 

Чим небезпечні отруйні гриби?!

Отруйні гриби небезпечні тим, що містять в собі велику кількість токсинів. Токсини різних грибів по-різному діють на організм, викликаючи різні наслідки. Небезпечність отрути таких грибів не зникає навіть після довготривалої їх обробки: варінні, нагріванні, просушуванні, вимочуванні. Це означає, що навіть невеликий шматочок такого грибочку, що потрапить до вас на пательню чи до каструлі може призвести до сильного отруєння.

 

Ніколи не купуйте гриби у людей з рук.

Можливо вони і смачніші, так як домашні, але в купу до таких грибочків міг попасти один із отруйних, який своєю токсичністю заразив всі що закатано у банку. Більш безпечний спосіб -  купити їх у супермаркеті або у теплицях чи у спеціалізованих місцях їх продажу. В цих місцях вони проходять спеціалізований контроль та за їх якість постачальники несуть відповідальність.

 

Головні правила, яких варто дотримуватись:

 

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.

Якщо ж все ж таки, ви маєте підозри отруєння то дотримуйтесь негайних зазначених  заходів!

 

Перша допомога при отруєнні грибами:

1)    Викличте швидку медичну допомогу.

2)   Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

3)    Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

4)    З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

 

У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону «101»!

 

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

    Твіт