Рятувальники занепокоєні тим, що на Дніпропетровщині діти стають жертвами необережного поводження з боєприпасами.
Так, 29 лютого, на бульварі Рубіновий Новокодацького району міста Дніпро у дворі багатоповерхівок пролунав вибух. Внаслідок події отримав тяжкі травми хлопчик, 2011 року народження. Наразі дитина перебуває в стабільно тяжкому стані в реанімаційному відділенні Дніпровської обласної дитячої клінічної лікарні.
При з’ясуванні причин події співробітники правоохоронних органів виявили на місці фрагмент застарілого артилерійського снаряду калібру 45мм.
1 березня, з метою обстеження території на наявність інших боєприпасів, направлено співробітників групи піротехнічних робіт Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. З використанням спеціального обладнання обстежено 100 кв. метрів місця вибуху та прилеглої до нього території. Додаткових вибухонебезпечних предметів не виявлено.
Співробітниками Національної поліції проводяться слідчі дії.
Шановні громадяни!
З кожним роком, як на території нашої держави в цілому, так і в Дніпропетровській області, збільшується кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів. Здебільшого небезпечні знахідки являються застарілими боєприпасами часів Другої світової війни. Також із загостренням ситуації на сході нашої країни, зростає вірогідність виявлення вибухонебезпечних предметів сучасного зразку.
Гуляючи на вулиці без нагляду дорослих, діти можуть натрапити на таку «небезпечну знахідку» та, через свою природню допитливість, взяти її до рук. Подібні дії можуть закінчитись трагічно.
Рятувальники щосили намагаються зменшити кількість подібних нещасних випадків, регулярно проводячи профілактичні бесіди як з дорослими, так і з маленькими мешканцями Дніпропетровщини.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре попереджає!
При виявленні підозрілого предмету категорично забороняється:
- торкатися і пересувати його;
- користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку та мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
При виявленні вибухових пристроїв негайно телефонуйте за номером «101» або «102».