ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльність
 Версія для друку

Співпраця з Урядом Федеративної Республіки Німеччина в особі Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку в рамках реалізації проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

 

Спільне прагнення ЄС та України до зміцнення стосунків у рамках європейської політики сусідства робить можливими поступову економічну інтеграцію та поглиблення співпраці.

В рамках домовленості між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина були визначені пріоритетні напрями німецької співпраці заради розвитку з Україною.

20 серпня 2015 року між ДСНС України та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини за сприянням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) підписано меморандум з виконання проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями».

Метою даного проекту є посилення спроможностей ДСНС України та її партнерських структур. Крім того, іншою цільовою групою проекту є ВПО та місцеве населення регіонів, де проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб, а саме Дніпропетровська, Харківська та Запорізькі області.

Проект розрахований на період з березня 2015 року до кінця лютого 2018 року.

Завданнями проекту є :

1) зміцнення спроможностей ДСНС та громадянського суспільства в управлінні надзвичайними ситуаціями;

2) технічна та консультаційна підтримка. Виявлення потреб і закупівля необхідних товарів для ДСНС, в тому числі необхідної будівельної та технічної інфраструктури та обладнання. Підвищення рівня кваліфікації особового складу ДСНС України;

3) надання підтримки населенню в кризових регіонах, в тому числі створення необхідної будівельної інфраструктури та надання товарів. Якщо заходи зі створення стійкої концепції ДСНС проводяться на національному рівні, то проект в питаннях закупівель і поставок орієнтується на потреби таких областей, як Дніпропетровська, Харківська та Запорізька.


Головним управлінням ДСНС України у Дніпропетровській області постійно проводиться співпраця з представниками урядів Германії, Данії, Угорщини та міжнародними організаціями та інших міжнародними фондами.

 

За допомогою уряду Німеччини та Німецькою організацією міжнародного співробітництва GIZ на території Дніпропетровській області збудовано п’ять транзитних містечок для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у містах Дніпро, Павлоград, Кривий Ріг, Нікополь та Кам`янське.

Будівництво містечок було розпочато восени 2014 і проводилось при безпосередній участі підрозділів Головного управління. В період з 17 лютого на 17 квітня усі містечки були введені в експлуатацію та передані на баланс місцевим органам самоврядування. На теперішній час там проживає 1521 внутрішньо переміщена особа.

Дніпро: в Головному управління відбулась робоча зустріч з експертами Світового Банку 

DSC_1674.JPG1 листопада в Головному управлінні ДСНС України у Дніпропетровській області відбулась робоча зустріч експертів Світового Банку з питань підвищення спроможності об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області.В заході також прийняли участь представники  Дніпропетровської обласної державної адміністрації, керівники Слобожанської, Сурсько-Литовської та Єлізарівської об’єднаних територіальних громад.

Метою зустрічі з стало обговорення питання фінансування Грантового проекту «Створення умов для забезпечення реалізації державної політики у сфері пожежної та теDSC_1686.JPGхногенної безпеки, організації та підтримки у належному стані системи цивільного захисту на території об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області», який був підготовлений фахівцями Головного управління та управління цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації.

У своїй доповіді начальник Головного управління Андрій Кульбач розповів про реформу  децентралізації органів влади на території регіону та реформування органів ДСНС України в рамках реалізації Пілотного проекту що реалізовується в області.

Заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Шевченко доповів про перспективи створення та розвитку місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, волонтерів-вогнеборців на території новостворених територіальних громад. Також начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА було підняте питання можливості створення сучасної автоматизованої системи централізованого оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій.

Представники громад наголосили, що реалізація даного проекту є необхідною з огляду на забезпечення безпеки населення цих територій. Також було зазначено його впровадження дасть можливість створення нових робочих місць, залучення ветеранів АТО та добровольців до системи цивільного захисту громад.

DSC_1688.JPGDSC_1670.JPG

Рятувальник з Дніпропетровщини став віце-чемпіоном світу з кікбоксингу

Горл1per.jpgов Андрій Петрович народився 26 липня 1992 року в місті Першотравенськ Дніпропетровської області. У віці 10 років вперше потрапив до спортивного клубу і до сьогодні активно займається спортом. Протягом 5 років, з 2002 по 2007 роки, займався боксом, а з 2007 року і по теперішній час – кікбоксингом. Має значні досягнення з боксу, кікбоксингу та рукопашного бою.

Андрій з дитинства мріяв стати пожежним. Тому, після закінчення школи, у 2009 році, вступив до лав ДСНС України курсантом Національного університету цивільного захисту України, який закінчив з відзнакою у 2014 році.

По закінченню університету Андрій повернувся до рідного Першотравенська, куди був призначений на посаду начальника караулу 47 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. З червня 2016 року очолив рідний підрозділ.

Протягом усіх років навчання та служби Андрій не полишав заняття спортом – на сьогоднішній день він є неодноразовим чемпіоном України з кікбоксингу та рукопашного бою, чемпіоном та призером міжнародних змагань різних рівнів.

В період з 25 жовтня по 30 жовтня 2016 року Андрій приймав участь в Чемпіонаті Світу з кікбоксингу WTKA, який проходив в місті Марина де Карара, Італія. За першість змагались близько 1,5 тисячі спортсменів зі всього світу. За підсумками змагань Андрій Горлов виборов звання віце-чемпіона світу з кікбоксингу у ваговій категорії до 63 кг у розділі Low Kick.

Колектив 47 державної пожежно-рятувальної частини дуже пишається своїм керівником та бажає йому подальших перемог. А сам Андрій каже – «Спорт займає велику частину мого життя. Займаюсь ним 14 років і не думаю зупинятись на досягнутому».

Поїздка представників профспілки "Профспас" до Америки

22 лютого 2016р. під час службової наради зі співробітниками  Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області відбулась презентація зустрічі української делегації пожежних волонтерів з американськими пожежними в місті Олбані штату Нью-Йорк. Майже 30 років тому, коли світ сколихнула аварія на Чорнобильській атомній електростанції, першими хто став на боротьбу з вогнем та радіацією були саме пожежні. Вшановуючи подвиг героїв-вогнеборців, члени пожежного товариства Сполучених Штатів Америки виготовили пам’ятний знак. Його було передано представнику Радянського Союзу на засіданні генеральної Асамблеї ООН, привезено в Москву, потім до Києва, а вже звідти він потрапив у Чорнобиль, де був вручений представникам зведеного загону ліквідаторів Дніпропетровщини.

Минулого року, з нагоди наближення 30 річниці вшанування пам’яті учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, на спільному засіданні активу Союзу Чорнобиль та пожежних волонтерів  вирішено запросити американськОфициальное фото.JPGих пожежних до України для участі в пам’ятних заходах.

«Пожежні Дніпропетровщини на все життя запам’ятали, як в далекому 1986 році вогнеборці міста Скенектаді, штат Нью-Йорк, США, першими висловили свою підтримку ліквідаторам аварії та слова захоплення героїзмом та відвагою пожежних Прип’яті та Чорнобиля», - йшлося в тексті листа.

Представники Делегації з Дніпропетровська особисто вручили лист Президенту міжнародної асоціації керівників пожежної охорони США Майклу Мак Манусу під час візиту до США.  Під час відвідування штату Нью-Йорк відбулась гостинна зустріч вогнеборців двох країн. Вони обмінялися досвідом, враженнями, розповіли чим живуть та пишаються пожежно-рятувальні служби Америки та України. Спільно було відвідано меморіали загиблим вогнеборцям штату, а також пожежним, які віддали свої життя, рятуючи людей під час теракту 11 вересня.

«Ми побачили багато пам’ятних знаків та меморіалів на честь пожежних, вражені рівнем поваги до представників цієї професії серед населення. Для дітей образ пожежного на рівні популярності з супергероями сучасних фільмів», - діляться враженнями пожежні волонтери Дніпропетровщини.

22 лютого 2016р. в присутності особового складу, начальнику Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області Андрію Кульбачу були вручені тематичні подарунки від американських  пожежних, які передані на виставку пожежно-рятувальної служби області. А у квітні наші рятувальники, ветерани та ліквідатори  чекатимуть на візит до Дніпропетровська закордонних гостей, аби спільно вклонитися пам’яті тих, хто віддав свої життя, рятуючи світ від вогню Чорнобиля.

27 квітня 2016р.

DSC_0635.JPGDSC_0636.JPG

 

 IMG_2956.JPG

 

DSC_0642.JPG 

    Твіт