ГоловнаАбетка безпекиНебезпеки природного характеруХуртовина на автошляхах
 Версія для друку

Хуртовина на автошляхах.jpgСнігопад та хуртовина на автошляхах

 

Особливу небезпеку снігові замети представляють для людей, яких негода застала в дорозі далеко від житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.

Якщо ви прямуєте автошляхами взимку, обов’язково беріть із собою в дорогу теплі речі, термос с гарячими напоями, їжу та переконайтесь, що маєте із собою телефон і зарядний пристрій до нього.

Для безпеки водія в автомобілі а також для допомоги іншим водіям, що потрапили в біду радимо мати мінімальний екстрений набір:

Зауважте, що в сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можуть бути загублені.

Тож, при русі в автомобілі не слід намагатися перебороти снігові замети, необхідно зупинитися, щільно закрити вікна та перечекати хуртовину.

Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. Але пам’ятайте, що при прогріванні двигуна важливо не допускати  надходження  в кабіну (кузов, салон) вихлопних  газів!  Важливо слідкувати, щоб вихлопна труба авто була вільною від снігу. Тому з періодичністю часу потрібно виходити з машини, розгрібати сніг, щоб машину не занесло снігом.

Окрім цього, не заметений автомобіль снігом, є гарним орієнтиром у разі пошуку рятувальниками.

Якщо в біду разом потрапило декілька чоловік, потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. Ні в якому випадку не можна покидати автомобіль та йти до найближчого пункту за допомогою.

Сповістіть рятувальників за номером «101» та вкажіть більш точні дані свого місцезнаходження та можливі орієнтири.

Головне не панікуйте, дійте грамотно та у разі можливості надавайте допомогу оточуючим. 

У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону «101»!

 

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

 

 

    Твіт