Дніпропетровськ: рятувальники провели день цивільного захисту у Ленінському районі міста (ВІДЕО)

clock
18.04.2013 16:12

18 квітня у середній загальноосвітній школі №141 Ленінського району міста Дніпропетровськ в рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності відбувся День цивільного захисту. До занять з учнями були запрошені співробітники Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області та представники Департаменту освіти та науки Дніпропетровської  облдержадміністрації. Разом із викладачами рятувальники провели заняття з безпеки з усіма учнями школи.

Співробітники служби цивільного захисту приготували для дітвори цікаві вікторини та конкурси на тему безпеки життєдіяльності, під час яких вони пригадали, як треба поводитись в різних життєвих ситуаціях.

Так, дітям з молодших класів рятувальники розповіли  про  правила  пожежної безпеки. В ігровій формі діти вивчили правила поведінки, особливо коли дома залишаються  самі.

З учнями середніх класів були проведені бесіди щодо небезпечних факторів, які спричиняють пожежу, про небезпеку гри з вогнем. Діти дізнались багато інформації про особливості роботи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Учням нагадали правила безпечної поведінки  на воді, ознайомили з правилами порятунку потопаючих. Дітлахи дізналися як надавати першу медичну допомогу.

Вихованці старших класів у змагальній формі закріпили свої знання з правил безпеки у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру. Також, вони дізналися заходи безпеки, якщо натрапили на вибухонебезпечні або схожі  на них предмети.

Окрім розважально-пізнавальної програми, рятувальники проводили серед учнів 11 класів й профорієнтаційну роботу. Усі бажаючи мали можливість ознайомитися з умовами вступу до вищих навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Після проведення відкритих уроків  фахівці держслужби провели учбову евакуацію учнів з будівлі  школи. Три дзвоники сповістили  про загальну евакуацію як учнів, так і педагогів та обслуговуючого персоналу.

Задіяна до практичних занять спеціальна рятувальна техніка стала справжнім святом для учнів. На шкільному стадіоні співробітники ДСНС показали пожежно-рятувальні  автомобілі, які стоять на озброєнні Дніпропетровського гарнізону. Дітям було надзвичайно цікаво подивитися на бойове спорядження та спецтехніку. Вогнеборці розповіли, у яких різних випадках використовується те чи інше обладнання.

«Основна мета даного заходу – навчити дітей правилам безпеки життєдіяльності. Як показує досвід, діти найкраще сприймають і запам’ятовують інформацію в інтерактивній ігровій формі. Проведення  конкурсів в поєднанні з корисною інформацією стають міцним фундаментом безпеки у свідомості дітей. Саме заняття зі справжніми рятувальниками дає змогу дітям закріпити пройдений матеріал з основ безпеки життєдіяльності та готовність правильно реагувати у разі виникнення екстремальних ситуацій», – відмітив начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області полковник служби цивільного захисту Ігор Романюк.

 

 

 

 

 

Схожі матеріали