м. Кривий Ріг: проведено День цивільного захисту

clock
18.04.2013 13:20

18 квітня у спеціалізованій школі №72 Саксаганського району міста Кривий Ріг пройшов показовий День цивільного захисту. На нього були запрошені представники шкіл й установ міста, що займаються питаннями цивільного захисту.

Під час зустрічі були проведені теоретичні виховні заняття з безпеки життєдіяльності, на яких вчителі нагадали дітям правила безпечної поведінки при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій. Після чого розпочалася найочікуваніша практична частина заходу.

За легендою тренувань, у школі в наслідок часткового руйнування правого крила будівлі та з причин короткого замкнення електропроводки виникла ймовірна пожежа. Відповідно до плану, прозвучав сигнал оповіщення про умовну надзвичайну подію і вчителі провели організовану евакуацію учнів з приміщення школи.

Служба зв'язку й оповіщення вчасно оповістила відповідні служби міста про загрозу, а ланка охорони громадського порядку не допустила паніки та скупчення учнів на сходових маршах й на виході із класів.

У зону надзвичайної ситуації прибуло відділення державної пожежно-рятувальної частини №14 для ліквідації умовного займання. Ланкою  газодимозахисної служби була проведена розвідка, рятування постраждалих, локалізація та ліквідація осередку пожежі.

Після того як рятувальники винесли потерпілого з осередку пожежі та передали його кареті швидкої допомоги, всім присутнім було продемонстровано механізм надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі постраждалому з опіками.

Рятувальниками Криворізького спеціалізованого гірничо-рятувального загону під час демонтажу уламків було врятовано чоловіка з чисельними механічними травмами. Також при обстежені будівлі школи були виявлені люди заблоковані у спортивному залі руїнами будівлі. Потерпілих евакуювали через вікна залу за допомогою  альпіністського устаткування.

Для обстеження території і виявлення умовно постраждалих після обвалення будівлі були задіяні кінологи із своїми підопічними - спеціально тренованими собаками, які є членами волонтерського пошуково-рятувального загону «Вектор». Вони є активними учасниками рятувально-пошукових операцій в Україні.

Під час проведення тренування усі рятувальні служби спрацювали злагоджено та швидко. Пожежу ліквідовано, всі постраждалі знайдені та кожному з них надана належна медична допомога.

Схожі матеріали