В Україні тепло без опадів

clock
16.04.2013 11:31

«Як і очікувалося, погодні умови на території України покращилися, температура повітря продовжує зростати, а рівні води у річках поступово ідуть на спад», – зазначив на брифінгу Микола Кульбіда.

 

Продовжується розвиток весняного водопілля на великих річках. На верхньому Дніпрі, на ділянці вище м. Могильова, рівень води щодоби зростає на 85-116 см, на Прип’яті – 3-14 см, на Десні – від 5 до 22 см. Збільшується кількість води і на деяких середніх притоках Дніпра, таких як Сула, Псел (4-6 см за добу).

 

Пройшли максимуми весняного водопілля і розпочався спад води на притоках Прип’яті, зокрема на р. Стир біля Луцька та на р. Уборть біля водпосту Перга. Водночас, відбуваються спади на річках басейну Прип’яті і Західного Бугу, що сприяє зменшенню води у заплаві, і ситуація поступово покращується. Високим залишається рівень води на Дунаї в районі м. Вилкове, де перевищення небезпечної відмітки становить 11 см.

 

«Очікуємо посилення поривів вітру на півдні України, – наголосив директор Гідрометцентру. – Протягом найближчих двох діб в акваторії Чорного та Азовського морів пориви вітру досягатимуть 17-22 м/с, а в Криму – 23-25 м/с. Цей вітер сприятиме зростанню рівня води на Дунаї (близько 10-12 см), що може призвести до затоплення незаселених ділянок м. Вилкове».

 

На заплаві Західного Бугу вода сягає 0,3-1 м, а інтенсивність спаду рівня у цих районах становить близько 7 см за добу. Таким чином очікується, що шар води біля м. Червоноград та в Сокальському районі Львівської області упродовж найближчої доби опуститься нижче небезпечних відміток. А в районі Межиріччя рівні води утримаються на небезпечних відмітках ще протягом 3-4 днів. Залишаються перевищення небезпечних відміток у Рівненській області, чотирьох районах Волинської області та у м. Луцьк.

 

Рівень води Дніпра біля Києва протягом минулої доби змінювався від 565 до 538 см і на ранок 16 квітня становив 543 см над нулем поста.

 

На всій території України значно покращилися погодні умови. Опади відсутні. Сьогодні максимальна температура становитиме +14 – +19 °С, в наступні дні матиме тенденцію до зростання. Починаючи з 21 квітня, відбудеться певна зміна у північних і західних областях, очікуємо проходження атмосферного фронту з невеликими дощами, але денна температура повітря понизиться лише на 2-4 градуси.

 

Державна служба України

з надзвичайних ситуацій

Схожі матеріали