Головна Останні новини15 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Рятувальники Нікопольської оперативної зони пройшли навчання з першої допомоги

Опубліковано: 15.12.2017, 16:44

IMG_0552.JPGВолодіти навиками надання першої допомоги постраждалим надзвичайно важливо для рятувальника. Робота в надзвичайних ситуація пов’язана в наявністю постраждалих, або можливим травмуванням самих рятувальників, тому правильно надана перша допомога може врятувати життя, вберегти час до приїзду лікарів швидкої. Згідно законодавства, увесь атестований склад служби цивільного захисту, задіяний при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, повинен вміти надавати першу домедичну допомогу.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області приділяє значну увагу навчанню своїх співробітників, які мають володіти не лише теоретичними, а й практичними навиками. В рамках Угоди про співпрацю між Дніпропетровським обласним Товариством Червоного Хреста України та Службою порятунку Дніпропетровщини вже не вперше організовуються та успішно проводяться курси першої допомоги.

В період з 13 по 15 грудня тренінг від тренерів та інструкторів Червоного Хреста пройшли IMG_0560.JPGрятувальники Нікопольської оперативної зони. Тренінг проходим по 48-годинній програмі із залученням волонтерів загону швидкого реагування ТЧХУ, які спеціально навчені для роботи при надзвичайних ситуаціях природного, техногенного та соціального характерів.

Було розглянуто 28 протоколів першої допомоги при різних травмах, наприклад, серцево-легенева реанімація, невідкладні стани, непрохідність дихальних шляхів, рани, кровотечі, травми, пологи тощо. Усі дії були практично відпрацьовані на манекенах та під час симуляцій. Особливістю навчання стало багато практичних вправ, які формують найголовніше – навик. При роботі в стресовій ситуації лише практично відпрацьовані дії можуть бути з легкістю повторені за мінімальний час, що дозволить врятувати багатьох постраждалих.

Підсумком навчання стала практична симуляція. За легендою, в будівлі сталася надзвичайна ситуація, яка призвела до масової травми. Завданням рятувальників було сформувати групи порятунку, обрати командирів, розробити алгоритм дій, оцінити місце події, провести евакуацію постраждалих з небезпечної зони, надати першу допомогу та звітувати про рятувальну операцію керівнику. Команда Служби порятунку успішно впоралась з проходженням симуляції та надала допомогу усім постраждалим за мінімальний час.

Підбиваючи підсумки занять рятувальники у своїх відгуках зазначили, що дуже вдячні за ґрунтовні знання, багато практичних вправ, реалістичність симуляції та дружню атмосферу, яка панувала на тренінгу. Такі відпрацювання вкрай необхідні для підтримки оперативної готовності співробітників ДСНС, підвищення їх професіоналізму, тому запропоновано проводити подібні тренінги регулярно, аби кожен зміг оволодіти знаннями з першої допомоги.

IMG_0774.JPG

IMG_0633.JPGIMG_0748.JPG


   
Останні новини
19 Квітня21:35 м. Першотравенськ: проведено тактико-спеціальні навчання в торгівельно-розважальному центрі
19 Квітня21:30 м. Кам’янське: рятувальники провели заняття для новоприйнятого персоналу ПАТ «ДНІПРОАЗОТ»
19 Квітня21:09 П’ятихатський район: сумісно з органами виконавчої влади перевірено об’єкти інфраструктури району
19 Квітня18:07 м. Павлоград: рятувальники провели інструктивно-профілактичні бесіди в центрі соціального обслуговування населення
19 Квітня18:00 Царичанський район: проведено фестиваль Дружин юних пожежних
19 Квітня17:47 м. Кривий Ріг: відбулися змагання відбулись змагання газодимозахисної служби
19 Квітня16:20 м. Дніпро: відбулись змагання на кращу ланку газодимозахисної служби
19 Квітня14:20 м. Дніпро: рятувальники провели практичне відпрацювання евакуаційних заходів(ВІДЕО)
19 Квітня14:04 м. Нікополь: рятувальниками проведено рейд щодо дотримання пожежної безпеки в екосистемах міста
19 Квітня12:18 Апостолівський район: проведено заняття з вихованцями ДНЗ «Тополька»
19 Квітня12:04 м. Покров: в рамках тижня «Безпека життєдіяльності» рятувальники провели екскурсію для учнів загальноосвітніх шкіл
19 Квітня09:22 Томаківський район: рятувальники перевірили як організована просвітницька робота у закладах освіти
18 Квітня20:24 м. Жовті Води: проведено командно-штабне навчання з органами управління
18 Квітня17:44 м. Синельникове: рятувальники провели для дітей урок безпечної життєдіяльності
18 Квітня17:37 Криничанський район: проведено районний етап фестивалю Дружин юних пожежних
Останні новини