Головна Останні новини15 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Рятувальники Нікопольської оперативної зони пройшли навчання з першої допомоги

Опубліковано: 15.12.2017, 16:44

IMG_0552.JPGВолодіти навиками надання першої допомоги постраждалим надзвичайно важливо для рятувальника. Робота в надзвичайних ситуація пов’язана в наявністю постраждалих, або можливим травмуванням самих рятувальників, тому правильно надана перша допомога може врятувати життя, вберегти час до приїзду лікарів швидкої. Згідно законодавства, увесь атестований склад служби цивільного захисту, задіяний при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, повинен вміти надавати першу домедичну допомогу.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області приділяє значну увагу навчанню своїх співробітників, які мають володіти не лише теоретичними, а й практичними навиками. В рамках Угоди про співпрацю між Дніпропетровським обласним Товариством Червоного Хреста України та Службою порятунку Дніпропетровщини вже не вперше організовуються та успішно проводяться курси першої допомоги.

В період з 13 по 15 грудня тренінг від тренерів та інструкторів Червоного Хреста пройшли IMG_0560.JPGрятувальники Нікопольської оперативної зони. Тренінг проходим по 48-годинній програмі із залученням волонтерів загону швидкого реагування ТЧХУ, які спеціально навчені для роботи при надзвичайних ситуаціях природного, техногенного та соціального характерів.

Було розглянуто 28 протоколів першої допомоги при різних травмах, наприклад, серцево-легенева реанімація, невідкладні стани, непрохідність дихальних шляхів, рани, кровотечі, травми, пологи тощо. Усі дії були практично відпрацьовані на манекенах та під час симуляцій. Особливістю навчання стало багато практичних вправ, які формують найголовніше – навик. При роботі в стресовій ситуації лише практично відпрацьовані дії можуть бути з легкістю повторені за мінімальний час, що дозволить врятувати багатьох постраждалих.

Підсумком навчання стала практична симуляція. За легендою, в будівлі сталася надзвичайна ситуація, яка призвела до масової травми. Завданням рятувальників було сформувати групи порятунку, обрати командирів, розробити алгоритм дій, оцінити місце події, провести евакуацію постраждалих з небезпечної зони, надати першу допомогу та звітувати про рятувальну операцію керівнику. Команда Служби порятунку успішно впоралась з проходженням симуляції та надала допомогу усім постраждалим за мінімальний час.

Підбиваючи підсумки занять рятувальники у своїх відгуках зазначили, що дуже вдячні за ґрунтовні знання, багато практичних вправ, реалістичність симуляції та дружню атмосферу, яка панувала на тренінгу. Такі відпрацювання вкрай необхідні для підтримки оперативної готовності співробітників ДСНС, підвищення їх професіоналізму, тому запропоновано проводити подібні тренінги регулярно, аби кожен зміг оволодіти знаннями з першої допомоги.

IMG_0774.JPG

IMG_0633.JPGIMG_0748.JPG


   
Останні новини
20 Липня17:52 У Головному управлінні за підтримки «ООН Жінки»обговорили гендерну політику в інформаційній діяльності Служби порятунку
20 Липня15:44 Верхньодніпровський район: рятувальники закликають громадян дотримуватись правил поведінки в екосистемах
20 Липня15:36 м. Покров: рятувальники доносили до свідомості громадян правила пожежної безпеки в побуті
20 Липня12:03 Апостолівський район: фахівці Служби порятунку провели рейд на пляжі
20 Липня11:37 м. Кам’янське : рятувальники провели профілактичну бесіду з трудовим колективом ПрАТ «ЮЖКОКС»
19 Липня17:04 м. Дніпро: відбулась нарада з питань забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти області
19 Липня15:53 м. Першотравенськ: психологом проведено вивчення соціально-психологічного клімату та стану психологічного забезпечення у підрозділах
19 Липня10:49 м. Дніпро: інспекторський склад провів інформаційно-роз’яснювальну роботу
18 Липня17:07 Інформація для кандидатів на службу цивільного захисту
18 Липня14:05 Дніпро: рятувальники провели спеціальну підготовку з працівниками Місцевої пожежної команди
18 Липня13:59 м. Тернівка: рятувальники продовжують проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням
18 Липня13:56 м. Дніпро: сумісний рейд інспекторів Служби порятунку та представників Національної поліції на пляжі міста
18 Липня13:52 м. Покров: рятувальники систематично проводять агітаційну роботу в житловому секторі
17 Липня18:12 Криворізький район: рятувальники закликають не провокувати пожежі в екосистемах
17 Липня16:59 Синельниківський район: фахівці ДСНС нагадали громадянам правила пожежної безпеки у побуті
Останні новини