Головна Останні новини15 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Рятувальники Нікопольської оперативної зони пройшли навчання з першої допомоги

Опубліковано: 15.12.2017, 16:44

IMG_0552.JPGВолодіти навиками надання першої допомоги постраждалим надзвичайно важливо для рятувальника. Робота в надзвичайних ситуація пов’язана в наявністю постраждалих, або можливим травмуванням самих рятувальників, тому правильно надана перша допомога може врятувати життя, вберегти час до приїзду лікарів швидкої. Згідно законодавства, увесь атестований склад служби цивільного захисту, задіяний при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, повинен вміти надавати першу домедичну допомогу.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області приділяє значну увагу навчанню своїх співробітників, які мають володіти не лише теоретичними, а й практичними навиками. В рамках Угоди про співпрацю між Дніпропетровським обласним Товариством Червоного Хреста України та Службою порятунку Дніпропетровщини вже не вперше організовуються та успішно проводяться курси першої допомоги.

В період з 13 по 15 грудня тренінг від тренерів та інструкторів Червоного Хреста пройшли IMG_0560.JPGрятувальники Нікопольської оперативної зони. Тренінг проходим по 48-годинній програмі із залученням волонтерів загону швидкого реагування ТЧХУ, які спеціально навчені для роботи при надзвичайних ситуаціях природного, техногенного та соціального характерів.

Було розглянуто 28 протоколів першої допомоги при різних травмах, наприклад, серцево-легенева реанімація, невідкладні стани, непрохідність дихальних шляхів, рани, кровотечі, травми, пологи тощо. Усі дії були практично відпрацьовані на манекенах та під час симуляцій. Особливістю навчання стало багато практичних вправ, які формують найголовніше – навик. При роботі в стресовій ситуації лише практично відпрацьовані дії можуть бути з легкістю повторені за мінімальний час, що дозволить врятувати багатьох постраждалих.

Підсумком навчання стала практична симуляція. За легендою, в будівлі сталася надзвичайна ситуація, яка призвела до масової травми. Завданням рятувальників було сформувати групи порятунку, обрати командирів, розробити алгоритм дій, оцінити місце події, провести евакуацію постраждалих з небезпечної зони, надати першу допомогу та звітувати про рятувальну операцію керівнику. Команда Служби порятунку успішно впоралась з проходженням симуляції та надала допомогу усім постраждалим за мінімальний час.

Підбиваючи підсумки занять рятувальники у своїх відгуках зазначили, що дуже вдячні за ґрунтовні знання, багато практичних вправ, реалістичність симуляції та дружню атмосферу, яка панувала на тренінгу. Такі відпрацювання вкрай необхідні для підтримки оперативної готовності співробітників ДСНС, підвищення їх професіоналізму, тому запропоновано проводити подібні тренінги регулярно, аби кожен зміг оволодіти знаннями з першої допомоги.

IMG_0774.JPG

IMG_0633.JPGIMG_0748.JPG


   
Останні новини
19 Січня17:34 На Дніпропетровщині рятувальники слідкували за безпекою Водохреща
19 Січня14:37 м. Синельникове: фахівці Служби порятунку провели перевірку стаціонарного пункту обігріву
19 Січня14:28 м. Дніпро: 8 ДПРЗ провів роботу з відбору вступників до вищих навчальних закладів цивільного захисту
19 Січня14:22 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов
19 Січня12:52 Криничанський район: проведено відпрацювання приватного житлового сектору
19 Січня12:39 м. Нікополь: психолог провів вивчення соціально-психологічного клімату
19 Січня11:56 м.Дніпро: Служба порятунку нагадала жителям Самарського району міста про правил безпеки вдома
19 Січня10:57 Петриківський район: рятувальники продовжують відпрацювання житлового сектору
18 Січня17:23 м. Покров: рятувальники здійснили перевірку стаціонарних пунктів обігріву
18 Січня17:12 м. Кам’янське: рятувальники 15 ДПРЧ 2 ДПРЗ взяли участь у робочій нараді щодо підведення підсумків роботи за 2017 рік на охороняємому об’єкті ПАТ «ДНІПРОАЗОТ»
18 Січня17:07 м. Вільногірськ: попередження людей у зв’язку з ускладненням погодних умов
18 Січня17:01 м. Синельникове: проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з мешканцями міста
18 Січня16:42 Магдалинівський район: продовжується робота щодо попередження виникнення пожеж в житловому секторі
18 Січня14:28 Апостолівський район: рятувальники спільно з представниками поліції та органів влади закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті
18 Січня14:25 м. Марганець: профілактична робота у житловому секторі
Останні новини