Головна Останні новини15 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Рятувальники Нікопольської оперативної зони пройшли навчання з першої допомоги

Опубліковано: 15.12.2017, 16:44

IMG_0552.JPGВолодіти навиками надання першої допомоги постраждалим надзвичайно важливо для рятувальника. Робота в надзвичайних ситуація пов’язана в наявністю постраждалих, або можливим травмуванням самих рятувальників, тому правильно надана перша допомога може врятувати життя, вберегти час до приїзду лікарів швидкої. Згідно законодавства, увесь атестований склад служби цивільного захисту, задіяний при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, повинен вміти надавати першу домедичну допомогу.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області приділяє значну увагу навчанню своїх співробітників, які мають володіти не лише теоретичними, а й практичними навиками. В рамках Угоди про співпрацю між Дніпропетровським обласним Товариством Червоного Хреста України та Службою порятунку Дніпропетровщини вже не вперше організовуються та успішно проводяться курси першої допомоги.

В період з 13 по 15 грудня тренінг від тренерів та інструкторів Червоного Хреста пройшли IMG_0560.JPGрятувальники Нікопольської оперативної зони. Тренінг проходим по 48-годинній програмі із залученням волонтерів загону швидкого реагування ТЧХУ, які спеціально навчені для роботи при надзвичайних ситуаціях природного, техногенного та соціального характерів.

Було розглянуто 28 протоколів першої допомоги при різних травмах, наприклад, серцево-легенева реанімація, невідкладні стани, непрохідність дихальних шляхів, рани, кровотечі, травми, пологи тощо. Усі дії були практично відпрацьовані на манекенах та під час симуляцій. Особливістю навчання стало багато практичних вправ, які формують найголовніше – навик. При роботі в стресовій ситуації лише практично відпрацьовані дії можуть бути з легкістю повторені за мінімальний час, що дозволить врятувати багатьох постраждалих.

Підсумком навчання стала практична симуляція. За легендою, в будівлі сталася надзвичайна ситуація, яка призвела до масової травми. Завданням рятувальників було сформувати групи порятунку, обрати командирів, розробити алгоритм дій, оцінити місце події, провести евакуацію постраждалих з небезпечної зони, надати першу допомогу та звітувати про рятувальну операцію керівнику. Команда Служби порятунку успішно впоралась з проходженням симуляції та надала допомогу усім постраждалим за мінімальний час.

Підбиваючи підсумки занять рятувальники у своїх відгуках зазначили, що дуже вдячні за ґрунтовні знання, багато практичних вправ, реалістичність симуляції та дружню атмосферу, яка панувала на тренінгу. Такі відпрацювання вкрай необхідні для підтримки оперативної готовності співробітників ДСНС, підвищення їх професіоналізму, тому запропоновано проводити подібні тренінги регулярно, аби кожен зміг оволодіти знаннями з першої допомоги.

IMG_0774.JPG

IMG_0633.JPGIMG_0748.JPG


   
Останні новини
18 Жовтня19:19 Широківський район: рятувальники продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями району
18 Жовтня18:45 Юр’ївський район: проведено спеціальні об’єктові тренування на промисловому майданчику АТ «Укртрансгаз»
18 Жовтня18:15 Дніпропетровська область: проведено перевірку готовності регіональної мобільної групи реагування (ВІДЕО)
18 Жовтня17:23 м. Тернівка: психологом проведено вивчення соціально-психологічного клімату в підрозділі ДСНС
18 Жовтня16:57 м. Кривий Ріг: рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з дітьми
18 Жовтня16:56 м. Кам’янське: в рамках проведення командно-штабних навчань рятувальники ліквідували умовний витік хлору на дільниці очисних споруд «Міськводоканалу» (ФОТО, ВІДЕО)
18 Жовтня16:28 м. Покров: співробітники ДСНС попередили мешканців про заборону спалювання сухої рослинності
18 Жовтня12:15 м. Кривий Ріг: з рятувальниками проведено заняття щодо особливостей надання першої психологічної допомоги населенню
18 Жовтня11:26 Нікопольський район: проведено профілактичний рейд у житловому секторі
17 Жовтня19:48 В Солонянському районі та місті Павлоград відбулись навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій в особливий період (ФОТО, ВІДЕО)
17 Жовтня15:04 м. Жовті Води: рятувальники нагадали населенню про безпеку у побуті
17 Жовтня14:05 Широківський район: співробітники ДСНС піклуються про стан пожежної безпеки домівок мешканців району
17 Жовтня13:43 Магдалинівський район: рятувальники провели профілактичну роботу серед населення
16 Жовтня18:09 Томаківський район: рятувальники разом з акторами навчали дітей правилам безпечної життєдіяльності
16 Жовтня16:57 м. Кривий Ріг: рятувальники разом з іншими екстреними службами міста провели тактичне навчання в торгівельно-розважальному комплексі
Останні новини